Fisklaizacija na strani servera!!!

May 26, 2014 at 6:57 AM
Da li je tko radio fisklizaciju na strani servera tj. s instaliranom web aplikacijom na serveru gdje se korisnik spaja kroz IE...
Coordinator
May 26, 2014 at 7:00 AM
Da - www.FisOffice.hr, na Windows Azure-u :)
  • pouzdano znam da postoji još hrpa web rješenja - ako imaš neki problem, 99% je da se radi o pravima pristupa do certifikata ;)
Napiši malo više detalja o problemu...
May 26, 2014 at 7:10 AM
Pa ovako meni ta aplikacija lokalno radi na računalu bez problema. FISKAL1 je na disc-u i tako ga i čitam, a ovaj drugi je instaliran u 'Trusted root authority' i to šljaka. E sad na serveru isto FISKAL1 je u folderu i čitam ga, aliiiii što s ovim drugim ....????
May 26, 2014 at 7:14 AM
Edited May 26, 2014 at 7:20 AM
RDCca certifikatom...
May 26, 2014 at 11:54 AM
Njega instaliraš u Trusted Root Cerfitication Authorities servera (jedanput, pod computer account)
May 26, 2014 at 12:09 PM
Edited May 26, 2014 at 12:46 PM
Pozdrav coax...

Isto kao i na locahost zar ne. Ali onda moram imati VPS acount na serveru zar ne.
May 26, 2014 at 1:10 PM
Nino iz Vaše ekstenzije da li je nužno da RDCca.cer bude instaliran ili ga mogu iz file čitati kao i FISKAL1.(mislin na one vaše dll-ove fiskalizacija.raverus....)
pozz
May 26, 2014 at 1:12 PM
Sorry radi se o C# MVC aplikaciji na strani servera.
May 27, 2014 at 4:06 PM
vedranmudrinic wrote:
Isto kao i na locahost zar ne. Ali onda moram imati VPS acount na serveru zar ne.
Tako je, putem RDC ili tehničar instalira putem MMC taj certifikat jednokratno pošto vrijedi do 2023.
May 28, 2014 at 3:01 PM
Zahvaljujem na informaciji to sam i mislio da je problem. Pozzdrav.

Vedran Mudrinić

Jul 12, 2014 at 2:44 PM
Edited Jul 12, 2014 at 2:54 PM
Poštovani kolege,
već godinu i pol aplikacija za fiskalizaciju mi radi u MS Access okruženju.
Sada sam odlučio to prebaciti na vb.net na IIS server. Tijekom rada na pozivima sam pokušao riješiti te probleme s otvaranjem i čitanjem certifikata, ali bez uspjeha.
Ovo su dva pokušaja koja ne rade:
cert = Raverus.FiskalizacijaDEV.PopratneFunkcije.Potpisivanje.DohvatiCertifikat(sankcert, sankCertpwd)
cert = Raverus.FiskalizacijaDEV.PopratneFunkcije.Potpisivanje.DohvatiCertifikat("FISKAL 1")

gdje je sankcert - putanja do datoteke, a sankCertpwd - password za tu datoteku.
Datoteke su spremljene na lokaciju gdje sam im privremeno dodijelio Everyone full access.

Prema uputama sam instalirao sve certifikate na server, kao i na radnu stanicu.

Naravno, sve to sjajno radi na lokalnoj mašini, ali kada se stavi na server, javljaju se greške:
"Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.FileIOPermission, mscorlib, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed." - ova se odnosi na otvaranje datoteke

"Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.StorePermission, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed." - a ova se odnosi na otvaranje certifikata na serveru/lokalnoj radnoj stanici.

Za tu aplikaciju koristim MS Visual Web Developer 2010 Express.

Puno hvala na svakoj sugestiji!
Jul 12, 2014 at 8:50 PM
Mozemo se cut na mob. Daj broj pa ti se javin.

Coordinator
Jul 13, 2014 at 12:49 PM