XML shema - ubacivanje dodatnog taga

May 5, 2014 at 10:56 AM
Da li je netko probao serveru koji obrađuje fiskalne zahtjeve unutar nekog zahtjeva ubaciti u postojeću definiranu shemu neki svoj tag i što mislite da li bi to prošlo?

Npr. mislim da je mnogima gorući problem backup zahtjeva i odgovora.
Ja radim sa SQL serverom pa mi je baza koliko toliko sigurna, ali znadete i sami da je to slabo.
Što ako se ošteti disk i slično.
Uglavnom zgodno je i pametno preko clouda raditi backup zahtjeva i odgovora.
No, da bi regenerirao neki račun nedostaju mi podaci o stavkama računa.
Najjednostavnije bi bilo da unutar postojeće XML sheme zahtjeva dodam tag <Stavke> i na taj način riješim problem, npr:
<tns:Stavke>
<tns:RobaID>4</tns:RobaID>
<tns:Kolicina>1.0000</tns:Kolicina>
<tns:Iznos>20.00</tns:Iznos>
<tns:Stopa>25.00</tns:Stopa>
</tns:Stavke>
Coordinator
May 5, 2014 at 11:14 AM
XSD shema striktno definira kako izgleda XML koji se šalje (tj. prima), tako da ne vjerujem da će proći neki dodatni elementi/atributi u XML-u.

Što se tiče backupa, vidi: https://www.fdev.hr/XMLBackup/Sigurnosna-kopija-XML.aspx
May 5, 2014 at 11:39 AM
Edited May 5, 2014 at 1:29 PM
Ok. I ja mislim da dodatni tagovi ne bi prošli, no tko pita ne skita.
May 6, 2014 at 11:41 AM
Kad bi se to moglo onda XSD shema i njena uporaba ne bi imali smisla.

Davnih dana sam ti rekao riješenje. Svakom korisniku (ionako imaju net zbog fiskalizacije) otvori Google Drive, M$ OneDrive (ex. SkyDrive) ili sl. i stavi direktorij sa zahtjevima i odgovorima u sinhronizaciju.

I dalje mislim da vam je najmudrije raditi inkrementalni backup i to trpati u cloud.
Ništa te ne priječi kod printanja ili kod fiskalizacije paralelno napraviti još jedan proces koji paralelno sinhronizira tvoje vlastite podatke u neki tvoj prometni XML i trpa ga nekamo u cloud. Još bolje, da ga trpa na neki USB stick stalno uštekan u računalo, a s njega po potrebi sinhronizira u cloud. Uglavnom, radite to tako da je neovisno o netu i da sinhronizaciju može odraditi bilo koje tehničko riješenje. Možeš napraviti i opciju sinhronizacije na tvoj server na Internetu uz opciju mjesečnog plaćanja. Podaci su ti uvjek dostupni, ne trebaš puno podešavanja kod korisnika, vidiš zadnje promjene, čak možeš ispisati traku ili sl. kod sebe.