Goodbye free DynDNS???

Apr 23, 2014 at 9:38 AM
Opet nije direktno fiskalizacijska tema, ali itekako nam pomaze u radu. Ne znam da li su i drugi dobili "mail upozorenja" da se "free hostname program" na DynDNS-u gasi 7.5.14, ali ja sam ga dobio danas.

Imam rezervnu varijantu na NO-IP, medjutim problem je sto mnogi ruteri (posebno oni stariji) imaju dynamic dns refresh obicno fiksiran preko DynDNS-a (i mozda jos nekog manje poznatog), ali nemaju mogucnost upisivanja "custom" dinamickog dns servisa, nego ste osudjeni na ono sto je u firmware-u rutera.

Jedna od mogucnosti koja mi pada na pamet je softversko refresh-anje, dakle neki rezidentni program na PC-u (obicno ga daje sam DNS servis), koji salje IP adresu vaseg rutera DNS servisu, ali to nije pravo rjesenje (sto ako ima vise racunala u mrezi - onda svi ovise o tom jednom racunalu koje salje IP).

Uf, bas mi ovo nije trebalo, moj ruter srecom moze koristiti no-ip.com, ali sad moram reprogramirati ultravnc, a to je bilo tipa "fire&forget".

Kakva su vasa iskustva, tj. rjesenja?
Coordinator
Apr 23, 2014 at 11:11 AM
Pripazi samo kad ćeš koristiti no-ip - renderira se u GET neki njihov ad (ako koristis free uslugu).
Meni je no-ip bio potpuno neupotrebljiv za WCF i Web servise, jer mi je u GET i SOAP uvaljivao taj neki njihov nesretni html kood, kojeg nikako nisam mogao izbjeći...
Apr 23, 2014 at 12:06 PM
http://www.dynddns.us/

Koristim kao rezervu za dyndns več par godina,provjereno radi podjednako dobro,,ne dosađuje nikakvim periodičnim update porukama, potpuno free.
Skoro predobro da bi bilo istinito, ali provjereno je.
Apr 24, 2014 at 9:23 AM
Edited Apr 24, 2014 at 9:24 AM
vvrbane wrote:
http://www.dynddns.us/

Koristim kao rezervu za dyndns več par godina,provjereno radi podjednako dobro,,ne dosađuje nikakvim periodičnim update porukama, potpuno free.
Skoro predobro da bi bilo istinito, ali provjereno je.
Ovo zvuci odlicno, samo kako natjerati ruter da ide na dyndns.us, umjesto onoga sto je najcesce "zapecaceno" u njemu, tj. dyndns.com?

@__dkustec__

ja koristim no-ip skoro iskljucivo za remote konekciju od strane klijenata, tako da o problemima koje navodis nemam pojma
Apr 24, 2014 at 10:44 AM
Edited Apr 24, 2014 at 10:45 AM
dynddns.us/nic/update?system=dynddns&hostname=<domain>&myip=<ipaddr>&username=<username>&password=<pass>

Ovo je http adresa na webu koju koristi dynddns.us za update ip adrese.
Potpuno je kompatibilna sa adresom koju koristi za update i DYNDNS.
Update se može se pozvati i iz web browsera, a gornji primjer je copy - paste iz mojeg Fritz-boxa.
(nisam isprobavao na drugim ruterima)

Postoje i skripte za Linux os,, imaš na njihovoj stranici win clijent program,a i svoj nebi bio problem napraviti.
Apr 25, 2014 at 4:18 PM
vvrbane wrote:
dynddns.us/nic/update?system=dynddns&hostname=<domain>&myip=<ipaddr>&username=<username>&password=<pass>
Ovo mi zvuci jako zanimljivo, jer mi pade na pamet nesto sto dosad nisam uspio rijesiti. Naime, gornjom komandom ja mogu azurirati ip adresu kako god zelim - probao sam i stvarno radi. Meni je to zanimljivo stoga sto sam fixirao UltraVNC skriptu za spajanje klijenata na moj PC u firmi ((dyndns domena koju automatski azurira adsl modem), tako da kad nisam u firmi, pustim ga upaljenog, da se klijent moze spojiti na njega, a ja se na njega spajam preko RDC-a. Ovom komandom bih mogao odmah promijeniti IP adresu svoje dynddns domene (na onu na kojoj sam trenutno), tako da bih izbjegao potrebu za ostavljanje PC-a u firmi upaljenim !?! U stvari, trebao bih se moci spojiti bilo odakle gdje ima pristup internetu (s tim da eventualno kroz trenutni firewall treba propustiti VNC port 5500), jedino trebam promijeniti UVNC skriptu da se fiksno spaja na tu moju novu dynddns.us domenu (ma gdje ona trenutno bila).

BTW, ziv poginuh zbog onog duplog "d" u dynddns.us nazivu, tipkam li ga tipkam s 1 umjesto 2 "d", sve izlijecu neke neozbiljne budalastine, skoro sam pomislio "vidi sto me vvrbane zajebava", ali kontam nesto, ma nije takav tip, bar se nije takvim dosad pokazao... :) THX!!!
May 22, 2014 at 9:06 PM
Edited May 22, 2014 at 9:07 PM
vvrbane wrote:
Kad ovo posaljem iz browsera (IE, FF) sa ispravnim podacima, ne dobijem odgovor "good" nego se ponovi dialog za username/password. Tek kad ih ponovo otipkam, browser javi da je "good".

Znas li zasto?
May 23, 2014 at 9:24 AM
Stvarno neznam od kad to ne funkcionira , ali radilo je odlično kad sam pisao zadnju poruku.
Malo sam zauzet pa ne stignem to sad pručavati.

Obnova preko mojeg FRITZ-boxa radi i dalje bez problema sa tim pozivom, pa predpostavljam da sada server zahtjeva da su GET varijable prosljeđene iz forme a ne poziva.

I inače ni u jednom dučanu nemam nikakvih problema sa obnovama adresa, ali sam ipak napravio primitivnu mogučnost obnove adrese putem jednostavne PHP skripte koju pohranjujem na svojem serveru i zamišljena je tako da prodavačica ima link i samo klikne na kasi na http:://nesto.hr/update1.php i tako obnovi adresu.

To i dalje provjereno radi.

Skripta je u nastavku.

<?php

// Primitivna PHP skripta za obnovu dynddns.us ardrese na eksternu IP adresu računala sa kojeg se poziva

// Skriptu pozvati na načun http://adresa.hr/update1.php?mojpas=Neki_fiksno_upisani_password

//Ovo je primitivni način zaštite skripte od pozivanja ako je skripta na opče dostupna za pozivanje, jer bi adresu je inače svatko mogao preusmjeriti na svoj ip

$mojpas = $HTTP_GET_VARS['Neki_fiksno_upisani_password'] ;

if ($mojpas <> "Neki_fiksno_upisani_password")
        {
            print "<li>Krivi password pri pozivanju skripte";
            exit;
        }
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// ovdje upisati dyndns.us podatke // moglo bi se izvesti i preko $HTTP_GET_VARS['$username'] ; itd
$username = "dynddns.us@username"; $password = "dynddns_password";
$hosts = array("host_name.dynddns.us");
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

echo '<li>Pokrecem proces osvjezenja za : ' . $hosts[0] ;
$myIP;

$myIP = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$status = 1;

if ($status == 1)
{
echo "<li>Osvježavam adresu u :" . $myIP;
for($i = 0; $i < count($hosts); $i++)
{
    $curl_handle = curl_init();
    curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_USERAGENT, "Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.12) Gecko/20070508 Firefox/1.5.0.12");

curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, FALSE);
    curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_SSL_VERIFYHOST, 2);

curl_setopt($curl_handle,CURLOPT_CONNECTTIMEOUT,2);
    curl_setopt($curl_handle,CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);

curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_USERPWD, $username . ":" . $password);
    curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_URL,"http://dynddns.us/nic/update");
    curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_POST, 1);
    curl_setopt($curl_handle, CURLOPT_POSTFIELDS, "system=dynddns&hostname=" . $hosts[$i] . "&myip=" . $myIP . "&username=" . $username . "&password=" . $password );

echo "<li>" . $v_string ;

$buffer = curl_exec($curl_handle);

if(curl_errno($curl_handle))
    {
        echo '<li>Curl error: ' . curl_error($curl_handle);
    }
    else
    {
        if (empty($buffer))
        {
            print "<li>Nema konekcije.";
        }