NE resetiran brojač?

Jan 18, 2014 at 7:59 AM
zbog meni nepoznatog razloga brojac se nije resetirao na nulu 01.01.2014.
korisnik je izdao desetak racuna u nizu koji se nastavio iz prosle godine.

pitanje:
  • da li resetirati brojac na 1 i napraviti zapisnik
  • da li resetirati brojac na 1, i obavijestiti poreznu
  • da li stornirati racune i napisati ih ponovo sa ispravnim rednim brojevima
  • nesto cetvrto?
hvala na prijedlozima
Jan 18, 2014 at 6:18 PM
Mislim da je, barem financijski, najispravnija treca solucija, tj. stornirati ih pa napraviti ponovo. Medjutim, proslo je vec puno dana otkad se to desilo, to je trebalo napraviti odmah, zar ne? Doduse, ista stvar se nekad ne moze napraviti drugacije nego upravo tako, na primjer, promjena nacina placanja se skuzi tek nakon nekoliko dana. Barem sam ja radio tako.

Propisana procedura, naravno, ne postoji, jer tko ce se svega sjetit za mizerinh 48.000.000 kn, koliko nas je kostala informatizacija fiskalizacije i to samo sa strane PU.
Jan 18, 2014 at 6:27 PM
Iz Zakona čl.35:
(1) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 500.000,00 kuna kaznit će se obveznik fiskalizacije ako:
  1. ne osigura izdavanje brojeva računa na način propisan odredbama ovoga Zakona (članak 11.)
    (2) Za prekršaje iz stavka 1. ovoga članka novčanom kaznom od 1.000,00 do 40.000,00 kuna kaznit će se odgovorna osoba u pravnoj osobi, obvezniku fiskalizacije.
U čl. 11 se navodi da računi kreću od 1 do n za svaku kalendarsku godinu.

Znači, prije svega bilo bi dobro da imate osiguranje u slučaju greške u programu, jer su kazne zaista velike.
Naravno da se kažnjava porezni obveznik, no s obzirom da ste mu vi isporučili programsko rješenje, vi ste recimo to tako: odgovorni.

Moje mišljenje je slijedeće:
  • na tom naplatnom uređaju treba provesti storniranje svih izdanih računa (slijed storno računa će se nastaviti)
  • napraviti Zapisnik o kvaru
  • otvoriti novi naplatni uređaj (npr. ako je stari imao oznaku 1, novi može imati oznaku 2 ili slično)
  • ponoviti izdavanje - fisklalizaciju svih računa