Server porezne počeo osjećati opterećenje?

Jul 22, 2013 at 7:36 AM
Naime, sve više korisnika mi se žali da im računi sve sporije izlaze i to u zadnjih 2-3 tjedna.
Moje jedino objašnjenje je lijeto, turistička navala, pa i povećan obujam izdavanja računa.

Dali vi imate slične primjedbe?
Jul 22, 2013 at 11:06 AM
To mora da je razlog što sam jučer na plaži u Zukvama dobio ovakav račun. Lik je zakon, ne mogu vjerovati na kojem on planetu živi?????

https://docs.google.com/file/d/0B6Z0wC8LLQhlR0VGTG4wdUxtRk0/edit?usp=sharing
Jul 22, 2013 at 12:12 PM
Neki sportski tip :)))))

Već čujem razgovor:
-Znate li za novi Zakon o fiskalizaciji...?
-Fiskal što?
-a što je ta fiksalizacija?
Jul 22, 2013 at 2:00 PM
Da, da pravi se lud, pa dok ide ide, nema on nšta za naplatu osim blokića papira i olovke............

Također masovna pojava izdavanja računa bez JIR-a ( bez internet veze) s Fiskal 1, jer kako kažu ŠTEKA, NEMA INTERNETA, MA ŠTA TI JA ZNAN OVO NE RADI i sl. a ja na besplatnoj WI-FI vezi?????

Zna li netko da li FISKAL 1 dozvoljava brisanje računa koji nisu fiskalizirani? Nadam se da ne....
Jul 23, 2013 at 7:20 AM
Cini mi se da dozvoljava. :)
Jul 23, 2013 at 2:29 PM
Edited Jul 23, 2013 at 2:30 PM
Kolega koji administrira i radi obuku na FISKAL-1 mi kaže da je kod njih moguće obrisati čak i fiskalizirani račun!
O tome sam neki dan progovorio u jednom od postova na ovom forumu.
Pa što sad reći? Ima li tko pametan koji nama ostalima može reći da se trebamo prilagoditi i da smo kratko i jasno glupi!?
Coordinator
Jul 23, 2013 at 2:30 PM
Mi ne dozvoljavamo brisanje fiskaliziranih računa niti ne namjeravamo tu opciju omogućiti. No, čisto zakonski gledano, što je u aplikaciji nije niti bitno - bitni su papiri :)
Jul 25, 2013 at 3:12 PM
Nisam baš siguran da ste u pravu.
Uputio bi vas da dobro proučite odredbe Općeg poreznog Zakona koje se odnose na Elektroničku obradu podataka: članak 57.