Format transakcijskog računa

Jul 2, 2013 at 11:25 AM
Edited Jul 2, 2013 at 11:25 AM
Pozdrav,
imam jedno pitanje, da li je negdje u zakonu specificirano da R1 transakcijski račun mora biti A4 formata ili može biti ispisan i na POS printeru sa svim elementima, jer svatko tvrdi drugacije pa molim za savjet.

lp
Coordinator
Jul 2, 2013 at 11:29 AM
Format nije nigdje propisan, R-1 može biti i na POS printeru.
Jul 2, 2013 at 12:24 PM
Zahvaljujem na brzom odgovoru.
Jul 4, 2013 at 8:44 AM
Od 01.07. R1 i R2 se ukidaju navodno. Bit će propisani novi elementi i oblici računa...
Jul 4, 2013 at 9:07 AM
Novi oblici:

S izdavanjem računa (dosadašnji R1)

S plaćanjem računa (dosadašnji R2)

Nije u sustavu PDV-a uz napomenu (PDV nije obračunat temeljem čl. 90 st. 2 Zakona o porezu na dodanu vrijednost.)

ako ovo nije ispravno molim za ispravak....
Jul 4, 2013 at 9:19 AM
Ima u RRIF-u iz lipnja neki primjeri računa kako bi trebali izgledati (i odmah na primjeru greška jer nema iskazanu stopu PDV-a po stavci), i tamo je primjer sa vpc cijenama što mi je za maloprodaju i ugostiteljstvo malo glupo jer je sve bazirano na MPC.

Da se nadovežem na temu, da li je problem ak na VP računu ostane R1 oznaka radi kompatibilnosti unatrag ako stranka želi ispisati kopiju starog računa, te da li je problem ako se prikaže i iznos PDVa po stavci, tj. da li je problem ako imaš više informacija od propisanih.
Jul 4, 2013 at 10:20 AM
Merlinka wrote:
Novi oblici:

S izdavanjem računa (dosadašnji R1)
Za dosadašnje R2 MORA pisati "Obračun prema naplaćenoj naknadi".
Tako do 31.12.2014. godine, jer tada mali postaju veliki i plaćaju PDV po ispostavljenom rč.
Jul 4, 2013 at 10:52 AM
user1312 wrote:
Ima u RRIF-u iz lipnja neki primjeri računa kako bi trebali izgledati (i odmah na primjeru greška jer nema iskazanu stopu PDV-a po stavci), i tamo je primjer sa vpc cijenama što mi je za maloprodaju i ugostiteljstvo malo glupo jer je sve bazirano na MPC.
Nije glupo tvrtkama jer materijalne kartice vode po VPC. Znamo da preračunavanje unosi pogrešku...

Na računima smije biti više informacija od Zakonom propisanih, samo one moraju biti točne-istinite.