Fiskalizacija za android

Jun 14, 2013 at 7:28 AM
Pozdrav svima,

Trebao bi početi raditi fiskalizaciju za android pa ako netko voljan podjelit iskustvo mući me samo jedna stvaro, kako printer USB da profunkcionira na androidu i dali je moguće ikako Raverus upotrijebiti na androidu u bilo kojem obliku?

Unaprijed hvača
Jun 14, 2013 at 11:25 AM
edelwolf wrote:
Pozdrav svima,

Trebao bi početi raditi fiskalizaciju za android pa ako netko voljan podjelit iskustvo mući me samo jedna stvaro, kako printer USB da profunkcionira na androidu i dali je moguće ikako Raverus upotrijebiti na androidu u bilo kojem obliku?

Unaprijed hvača
To s dvije stvari koje te muce, a ne jedna.

Prvo, tablet, smartphone su nekako po definiciji vise vezani za bezicno komuniciranje pa tako i za printanje. Koliko ja znam, Android nema ugradenu podrsku za printanje preko USB- nego svi proizvodaci nude vlastiti SDK za printanje na svoje printere. Koliko je taj SDK univerzalan pa da ga mozes upotrijebiti na nekom drugom printeru, ne znam jer nisam probao, mozda ako printas kao generic ili tako nekako.

Drugo, Raverus rjesenje ne mozes nikako upotrijebiti na Androidu osim ako ne mislis na samu logiku i algoritam pa onda to upotrijebiti u Javi.
Ili ako ces mozda koristiti Mono za Android npr. Xamarin i onda pisati Android aplikacije u C#
Jun 24, 2013 at 3:54 PM
USB printer možeš lako povezati prema uputama na http://developer.android.com/guide/topics/connectivity/usb/host.html
USB host radi od Androida 3.1 nadalje.
Kao što je Georgia47 napisao, Bluetooth je preferirani način ispisa, neki poznati ponuđači Android fiskalne blagajne imali su (imaju?) problema zbog razlike u potencijalu između USB printera priključenog na 220 i "lebdećeg" tableta.
Imaš još opciju Google Cloud Print www.google.hr/cloudprint/learn
Oct 3, 2013 at 10:19 PM
Već sam totalno lud.... jel neko uspio konvertirati .pfx ili .p12 u .bks koji je potreban za rad s android sustavom.... Please help....
Oct 4, 2013 at 11:05 AM
android uredno čita pkcs12

KeyStore ks= KeyStore.getInstance("PKCS12");
ks.load(...
Oct 16, 2013 at 7:51 AM
Ivica76 wrote:
Već sam totalno lud.... jel neko uspio konvertirati .pfx ili .p12 u .bks koji je potreban za rad s android sustavom.... Please help....
http://www.bouncycastle.org/