Kontrolna traka

May 24, 2013 at 11:49 AM
Porezna kod jednog klijenta traži kontrolnu traku računa za 31.3.2013 i 1.4.2013. valjda da se uvjere da mu numerički brojevi od 1.4 počinju od jedan. Ne mogu vjerovati da su toliko nesposobni da ne mogu vidjeti koji je broj prvog prijavljenog računa u CIS-u. Uz to korisnik dnevno ima 800 računa i treba to sve isprintati...glupost. Jel tko imao slično iskustvo?
May 24, 2013 at 12:35 PM
Nemoj razišljat da li inspektor radi glupost ili ne. Čuvaj zdravlje.

Članak 9. "fiskalnog" zakona kaže:
4) Preslike izdanih računa obveznik fiskalizacije dužan je čuvati u skladu s odredbama Općeg poreznog zakona te posebnih propisa.

Znači da se "fiskalnim" zakonom nije ništa promjenilo.
Uostalom, sa 800 računa dnevno može dati 2000,00 kn za Epsona koji će mu to ispisat za manje od 10 minuta.
May 24, 2013 at 2:00 PM
Sve ja to znam i sve to stoji, samo mi je suludo kad netko traži informaciju koju može sam sa servera provjeriti u 3 klika.
May 24, 2013 at 2:13 PM
DejanK wrote:
Sve ja to znam i sve to stoji, samo mi je suludo kad netko traži informaciju koju može sam sa servera provjeriti u 3 klika.
Pa tko kaze da oni nemaju tu informaciju, pa sada traze potvrdu ispravnosti toga ili ... :)
May 25, 2013 at 6:51 AM
Kontrolna traka je obveza od uvijek. Jednom su tražili više od 30 dana kontrolnu traku za prosječno 1500 računa dnevno. Naravno izgorila je glava na termo printeru..
May 27, 2013 at 9:41 AM
Mog kupca su tražili ispis računa za period od 7 dana (prosjek 700-900 računa dnevno), kada im je kupac to dostavio rekli su nam da smo ih krivo razumjeli, da njima treba samo X po danima.

Poanta je, ako inspektor nešto traži dajte mu, zatrpajte ih papirima :)