pay pal plaćanje

Apr 21, 2013 at 9:07 AM
Da li pay pal plaćanje podliježe fiskalizaciji?
Apr 21, 2013 at 3:42 PM
paypal je nacin placanja sa racuna na racun, te mislim da to ne podlijeze fiskalizaciji
Apr 21, 2013 at 7:19 PM
I kod kartica je slučaj da se plaća s računa na račun, pa podliježe fiskalizaciji.

Zakon kaže:
  1. Promet gotovinom je plaćanje za isporučena dobra ili obavljene usluge novčanicama ili kovanicama koje se smatraju platežnim sredstvom, karticama, čekom ili drugim sličnim načinima plaćanja, osim plaćanja na transakcijski račun kod banaka, ako ovim Zakonom nije uređeno drugačije.
Apr 21, 2013 at 11:53 PM
Edited Apr 21, 2013 at 11:54 PM
vivax123 wrote:
paypal je nacin placanja sa racuna na racun, te mislim da to ne podlijeze fiskalizaciji
Zar nije Paypal via amex/visa/master/itd, tj, via kartica? Ako je, onda to podlijeze fiskalizaciji, kao sto rece Cvrcak.

BTW, zar je Paypal-om moguce naplatiti racun iz HR? Koliko se sjecam, to nije moglo (mislim da se moglo samo platiti, ali ne i naplatiti), ali ce navodno biti moguce ulaskom u EU. Vec je omoguceno ili se samo pripremamo?
Apr 22, 2013 at 12:34 AM
moze biti da ste u pravu, iako mi se to ne cini najlogicnije jer ne postoji "paypal kartica" vec se ona veze uz postojecu
Apr 23, 2013 at 11:14 AM
Paypal omogućuje već 2-3 godine primanje novca; mislim da niste u pravu s karticama, primjerice visom "puniš" paypal account ne plaćaš njom, također možeš "prebijati", xx osoba primi novac na paypal i s tim novcem dalje plaća.

Nema mi logike da se fiskalizira jer zavisno o rejtingu, najčešće prodavatelj ne može odmah raspolagati s novcem, primjerice od 1000 USD, moguće je da će 29 USD biti vraćeno platitelju, kako u tome slučaju ti fiskalizirati?

Ukoliko netko ima provjerenu informaciju bio bih zahvalan, lp
Apr 23, 2013 at 11:26 AM
fiscalman wrote:
Paypal omogućuje već 2-3 godine primanje novca; mislim da niste u pravu s karticama, primjerice visom "puniš" paypal account ne plaćaš njom, također možeš "prebijati", xx osoba primi novac na paypal i s tim novcem dalje plaća.

Nema mi logike da se fiskalizira jer zavisno o rejtingu, najčešće prodavatelj ne može odmah raspolagati s novcem, primjerice od 1000 USD, moguće je da će 29 USD biti vraćeno platitelju, kako u tome slučaju ti fiskalizirati?

Ukoliko netko ima provjerenu informaciju bio bih zahvalan, lp
Gle,
a da napises mail Poreznoj Upravi, Ministarstvu Financija, Fini ili nekom ...... tko bi ti dao suvisli odgovor na ovo pitanje.
Ovdje ces u vezi ovoga dobiti samo cini mi se, razlicita razmisljanja ili tako nesto.
May 2, 2013 at 9:17 AM
Moje razmišljanje ide ovako: onaj tko plaća robu-usluge prima račun i nema veze sa fiskalizacijom (osim ako igra nagradnu igru PU). Onaj kome se plaća roba-usluge izdaje račun po zakonima države u kojoj je sjedište. Fiskalizacija obvezuje poslovne subjekte iz RH. Internet trgovine iz RH moraju izdati fiskalizirani račun. Izvan RH važe razni zakoni, građani smiju kupiti, obzirom da je to uvoz, mislim do 1.000,00 HRK-a. Ne znam da li to važi i za tvrtke.
Da li netko zna da li sve tvrtke iz RH smiju kupi robu internet trgovinom do 1.000,00 HRK-a ili to smiju samo tvrtke registrirane za uvoz?
May 8, 2013 at 11:44 PM
Edited May 8, 2013 at 11:45 PM
Kakvo je to pitanje? Logično je da se ne fiskalizira. pa tko bi trebao fiskalizirat, paypal ili prodavač iz amerike ili južne koreje.
Zar neko misli da bi stranac trebao izdati fiskalni račun i uplatiti u RH proračun?
Pay pal ionako ne funkcionira u HR kao u zapadnim zemljama.