Greška kod prijave pokretne trgovine

Apr 18, 2013 at 7:28 PM
Nisam imao do sada slučaj prijave pokretne trgovine, a sada to trebam. Nakon čekiranja "Poslovni prostor nema adresu" u FISKI, na pokušaj prijave prostora program javlja grešku
System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.
   at Fiskalizacija.DOS.SysTray.ConfigurationForm.btnPosalji_Click(Object sender, EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
   at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
Zna li netko koji je uzrok tome, možda ja radim nešto krivo.
Apr 19, 2013 at 9:04 AM
Polja ulica,kb,posta naselje, opcina ne šalješ PU.
Popunjavaš OstaliTipoviPP i napišeše Pokretna trgovina ....
Apr 19, 2013 at 5:52 PM
Radi se o rezidentnom programu FISKA koji ima mogućnost čekiranja polja "Poslovni prostor nema adresu" i nakon toga mogućnost upisa "Opisa poslovnog prostora.". No nakon tako upisanih podataka javlja ovu grešku.
Apr 20, 2013 at 7:31 PM
Mislim da nema veze sa Fiskom (2.7)- sad sam probao, kad kliknes na "Poslovni prostor nema adresu", dobijes polje "Opis tipa poslovnog prostora" i tu upišeš bilo što - ja probao i sa csz i sa čšž (reko', da nije problem sa UTF8, ali nije). Slanje poslovnog prostora uredno prodje, dobijem XML u LOG folderu.

Provjeri neke druge stvari tipa, da li se OIBi u Fiski i certifikatu slazu, jesu li instalirani svi certifikati (DEMO/RDC i DEMOpersonalni/PRODUKCIJSKIpersonalni), imas li NetFramework 2.0 i ....ne znam vise sto, ne pada mi na pamet.

Probao sam sa svojom DEMO kombinacijom i fercera besprijekorno, ali ne znam kako se ponasa pri slanju na produkcijski server, iako ne vidim zasto bi tamo bilo drugacije. I probao sam rucno, kroz Fisku, stoga mi nije jasan ovaj tvoj kod, cemu on sluzi - da iz svog programa pokrenes slanje u Fiski? Ja prijavu uvijek odradim rucno, direktno kroz Fisku, cim mi korisnik dostavi certifikate, onda mu XML-ove iz LOG fodlera zaprzim na CD i predam (naravno sacuvam i kopije na svojim serverima), da ne bi bilo jesam/nisam, inspektor/Slavko rek'o ovo/ono.
Apr 20, 2013 at 7:45 PM
Edited Apr 20, 2013 at 7:46 PM
Puno hvala za pomoć!

Idem kopati dalje...
Apr 20, 2013 at 8:18 PM
Misterija riješena, znam u čemu je problem. Radi se bugu u programu. Ako se prvo popune podaci o "normalnom "poslovnom prostoru (adresa, kbr...) pa tek onda čekira "Poslovni prostor nema adresu" sve radi.

Ne radi onda ako su ta polja prazna, a čekira se "Poslovni prostor nema adresu", onda javlja ovu grešku. Provjerom u log fajlu, sve šalje dobro, ali se ovo mora popuniti da bi slanje podataka radilo, iako se to ne šalje i ne vidi na ekranu.
Apr 21, 2013 at 10:58 PM
Bio je bug da se najprije treba popuniti ulica. Iako nema smisla popuniti ulicu u slučaju kad nema adrese.
Popravljeno je u najnovijoj verziji 2.8.
Apr 21, 2013 at 11:47 PM
Hehe, vidi vraga!

Tocno, potvrdjujem ovo sto su libero_hr i bbanko vec napisali. Kod mene je prolazilo jer je zaista bila upisana i adresa.
Cestitam obojci, liberu na tome sto je skonto gdje je greska, a bbanku, naravno, na expresnom ispravku.
Kad se male ruke sloze... :)