Dva dana dobrog rada...?

Apr 8, 2013 at 1:59 PM
Klijentima sve prolazi, dobiju zki i jir, ali kod provjere na portalu (www.provjeri-racun.hr/ ) računi kao da nisu fiskalizirani. Da li bi to moglo imati veze s ona dva dobra dana sa demo certifikatom prije produkcije? Sad uopće više i ne mogu pronaći to pravilo u papirima koje sam si isprintao i preko googlanja, to mi je nekako u sjećanju da je bilo tako neko pravilo.

Ja sam prestao koristiti demo certifikat krajem ožujka one sekunde kad je sve proradilo tako da je moguće da nemam puna dva dana u kojima sam slao podatke sa demo certifikatom? Mogu danas i sutra još malo se s demo certifikatom igrati, ali nisam siguran da li će to ikom pomoći?!

Koji bi drugi razlog mogao biti da računa nema na portalu. Nisam baš od svih provjerio, ali za dva klijenta znam da im čak ni računi od prije skoro 2 tjedna kao ni od prošlog tjedna nisu registrirani.
Apr 8, 2013 at 2:23 PM
idelovski wrote:
Klijentima sve prolazi, dobiju zki i jir, ali kod provjere na portalu (www.provjeri-racun.hr/ ) računi kao da nisu fiskalizirani. Da li bi to moglo imati veze s ona dva dobra dana sa demo certifikatom prije produkcije? Sad uopće više i ne mogu pronaći to pravilo u papirima koje sam si isprintao i preko googlanja, to mi je nekako u sjećanju da je bilo tako neko pravilo.

Ja sam prestao koristiti demo certifikat krajem ožujka one sekunde kad je sve proradilo tako da je moguće da nemam puna dva dana u kojima sam slao podatke sa demo certifikatom? Mogu danas i sutra još malo se s demo certifikatom igrati, ali nisam siguran da li će to ikom pomoći?!

Koji bi drugi razlog mogao biti da računa nema na portalu. Nisam baš od svih provjerio, ali za dva klijenta znam da im čak ni računi od prije skoro 2 tjedna kao ni od prošlog tjedna nisu registrirani.
Da li je uredno prijevljen poslovni prostor kad se preslo ( ako se preslo ) na produkcijski Server i Certifikat ?
Apr 8, 2013 at 2:49 PM
Kod njih je prijavljen prostor sa njihovim certifikatima, baš sam ja to napravio. Xml sa odgovorom je i danas negdje na kompu.

Kod sebe sam koristio demo certifikat i kad je prošlo više nisam ništa radio jer su me svi tlačili da što prije probam kod njih. Oni kao normalne firme i nemaju demo nego pravi certifikat.
Apr 8, 2013 at 3:57 PM
Baš niti jedan raćun nisi našao kod provjere ili samo neke? Da slučajno ne ispisuješ jedno vriejme na računu a u xml-u šalješ neko drugo? To mi ujedno zvuči i kao najvjerojatnija varijanta, npr. vrijeme na računu zapišeš u trenutku kada klijent otvori novi račun, a u xmlu možda zapisuješ vrijeme kada se račun proknjiži?
Apr 8, 2013 at 7:18 PM
Čim sam ovo vidio odmah mi je bilo jasno: račun iz predračuna. Do neki dan mi je aplikacija to krivo radila, koristeći ove fiskalne podatke s predračuna umjesto da stvori nove, a predračuni napravljeni sa još starijom verzijom su sve to imali prazno. Tak da su ti računi imali prazno vrijeme izdavanja kod fiskalizacije iako se ono popravilo kod konačnog spremanja.

Vrag! Hvala na sugestiji.
Apr 8, 2013 at 7:58 PM
Drago mi je da sam pomogao :)