Certifikaz bez lozinke

Apr 3, 2013 at 10:35 PM
Pozdrav

Imam situaciju da sa https://mojcert.fina.hr/finacms/ treba preuzeti produkcijski certifikat, no međutim slijedeći upute izdane od strane fine ni u jednom koraku me ne pita za dodjeljivanje lozinke certifikatu. Ako taj isti certifikat pokušam instalirati traži me lozinku ali je nemam. Gdje je nestala ta lozinka i kako doći do nje? Kod jednog drugog klijenta kod preuzimanja certifikata zatražen je unos lozinke i sve je prošlo u najboljem redu.
Apr 3, 2013 at 11:08 PM
Ako ne traži unos lozinke znači da je netko već preuzeo certifikat i preuzeo lozinku.
Apr 3, 2013 at 11:16 PM
moremore wrote:
Ako ne traži unos lozinke znači da je netko već preuzeo certifikat i preuzeo lozinku.
Ne, korisnik je dobio na mail podatke i preuzeo certifikat i nigdje ga nije pitalo za lozinku. Taj isti certifkat je usnimio po uputama Synesisa
u njihov softver i to šljaka tako. To mi nema logike...
Apr 4, 2013 at 7:54 AM
Josip84 wrote:
moremore wrote:
Ne, korisnik je dobio na mail podatke i preuzeo certifikat i nigdje ga nije pitalo za lozinku. Taj isti certifkat je usnimio po uputama Synesisa
u njihov softver i to šljaka tako. To mi nema logike...
Cini mi se da bas nije tako: nije moguce skinuti ( kreirati ) P12 file bez da se upise password ili ti lozinka.
Apr 4, 2013 at 10:42 AM
Goran je u pravu. Imao sam slučaj da je korisnik sam preuzeo cert od Fine i dao mi P12 datoteku. Kad sam ga tražio lozinku tvrdio je da nigdje nije upisao nikakvu lozinku. Ni slučajno. Nakon 15 minuta se sjetio lozinke.
Apr 4, 2013 at 11:15 AM
Evo fina je izdala novi certifkat, korisnik je upisao lozinku. Sad je sve ok.
Apr 4, 2013 at 11:23 AM
Josip84 wrote:
Evo fina je izdala novi certifkat, korisnik je upisao lozinku. Sad je sve ok.
I reci mu da drugi puta ne mulja kad ga pitas koji je password !!!
Tih fora :"nisam ja", "samo od sebe" mi je vec ...... :)