Još malo o mjenjačnicama

Mar 30, 2013 at 1:30 PM
Edited Mar 30, 2013 at 1:31 PM
Jel može jedan primjer otkupa i prodaje npr. 100 Eur-a i što poslati na fiskalizaciju

S obzirom na ovaj novi naputak PU koji je opet stigao "na vrijeme" jel to znači da se fiskalizira protuvrijednost u KN po srednjem tečaju HNB ? Otkup/prodaja ide po prodajnom ili kupovnom tečaju, a fiskalizacija po srednjem HNB-a ? Stranke će bit oduševljene kad im damo dva papira ( potvrda o otkupu/prodaji i fiskalizirani račun ) sa totalno različitim iznosima na njima

Ili je nešto krivo shvačam

Ajde ako može vaše tumaćenje
Mar 30, 2013 at 3:18 PM
Taman sam napravio modul za fiskalizaciju instalirao i sada ga moram mijenjati i ponovo instalirati. Čini mi se da je dobro da nije objavljeno retroaktivno, imamo ipak par sati za intervenciju..
Predpostavljam da je otkup valute isplata kunske protuvrijednosti iz blagajne (-) a prodaja valute uplata kuna u blagajnu (+), tako bi trebale ići i protuvrijednosti po srednjem tečaju HNB-a.
Mar 30, 2013 at 3:29 PM

Nešto sam propustila. Što je objavljeno u vezi mjenjačnica?
Što se tiče
" Predpostavljam da je otkup valute isplata kunske protuvrijednosti iz blagajne (-) a prodaja valute uplata kuna u blagajnu (+), tako bi trebale ići i protuvrijednosti po srednjem tečaju HNB-a. "
tumačenje PU je da je ozkup +, a prodaja -. Ni meni nije logično, ali tako kažu.
Mar 30, 2013 at 3:36 PM
Edited Mar 30, 2013 at 3:40 PM
Samo mi nije jasno zašto je potreban srednji tečaj HNB kad postoji tečaj po kojem se kupuje i prodaje. Ovako kako su zamislili iznos na računu nema veze s iznosom koji se da stranci. Npr. tip donese 100E na otkup. Kupovni tečaj je recimo 756 kn i za to dobije potvrdu o otkupu. Onda nakon toga ispišemo fiskalizirani račun na PLUS 759 kn koliko je srednji tečaj HNB. Mrak. I onda pola sata objasnjavaš penziću da ga nisi pokrao za 3 kn.

A naputak je objavljen 28.03 na stranicama PU, a na dokumentu s datumom 21.03 - još jedna prevara PU u nizu tak da mogu reć da smo imali 10 dana za prilagodbu.

3 mjeseca im je trebalo da napišu 2 strane pojašnjenja koje i dalje to nije pa opet trebamo gatati.
Mar 30, 2013 at 3:44 PM
Edited Mar 30, 2013 at 3:45 PM
Greškom sam postao 2x. Isprika
Apr 2, 2013 at 10:44 AM
Da li netko ima neku novu informaciju o ovoj "tabu temi"..
Apr 2, 2013 at 10:48 AM
Edited Apr 2, 2013 at 10:50 AM
Ja poslao upit u poreznu pa čekam ......... strpljen - spašen. Pa imamo vremena jel da ? Očekujem odgovor 30.06.2013