Naknadno slanje - generirate li novi uuid?

Mar 16, 2013 at 8:14 AM
Znači, generirate li novi uuid kod naknadnog slanja ili koristite (naravno, ako ga pamtite) uuid iz neuspješnog povezivanja?
Mar 16, 2013 at 11:04 AM
Mislim da je potpuno svejedno. To je tako i tako pseudoslučajni broj koji se ne bi trebao ponavljati. Mislim da može i stari ako nije prošao na server.
Coordinator
Mar 16, 2013 at 11:05 AM
Nije svejedno - NE MOŽE stari - svaka poruka koja se šalje u CIS mora imati jedinstveni UUID.
Mar 16, 2013 at 12:32 PM
I meni ima smisla da se generira novi; budući da spremam sve zahtjeve i odgovore u posebne mape, onda mi se sprema svako pojedinačno slanje jednog računa.
Hvala, Nino.
Mar 16, 2013 at 3:02 PM
Samo da se nadovežem na "spremam sve zahtjeve i odgovore u posebne mape" (i isprika zbog offtopica), mora li se spremati u datoteku ili može i u bazu?
Coordinator
Mar 16, 2013 at 3:03 PM
Svejedno je gdje ih spremaš, samo ih čuvaj - zlu ne trebalo :)
Mar 16, 2013 at 3:06 PM
Hvala
Mar 17, 2013 at 7:36 AM
nrasinec wrote:
Nije svejedno - NE MOŽE stari - svaka poruka koja se šalje u CIS mora imati jedinstveni UUID.
Ali ako CIS nije zaprimio "stari" UUID onda u CIS-ovoj bazi taj UUID i ne postoji. Ako se ponovno pošalje "stari" onda je za CIS to svejedno novi jedinstveni UUID jer on takvog još nema.

Il' ja nešto ne kužim?
Mar 17, 2013 at 8:22 AM
Prvo, ne mozes znati sa sigurnoscu da li je/nije CIS zaprimio staru poruku za koju se dogodila greska na tvojoj strani, i konacno tehnicka dokumentacija veli da je UUID jedinstven za poruku na razini obveznika. Posto CIS nema prakticki nikakvih provjera i za bitnije stvari od ovoga, mozes slati sto hoces ali to onda nece biti prema specifikaciji.