Postoji li PDV 5% u ugostiteljstvu?

Mar 15, 2013 at 12:20 AM
Pitanje je: da li se kruh i mlijeko, koji su i u trgovini i ugostiteljstvu prije 1.1.13 bili po 0% tretiraju i dalje isto, tj. da li su sada i u ugostiteljstvu 5% ili su ipak 10%?

Sluzbeni odgovori se razlikuju, lokalni tvrde "sve je isto ko i lani", a "centrala" kaze da u ugostiteljstvu nema 5%, sva hrana je 10%. Ja stavio svima 10%, bolje da odmah plate vise, nego da im nakamatare poslije 10 godina milione. Koje smo mi plasljive picke, btw.
Mar 15, 2013 at 1:52 AM
Ja mislim da si dobro napravio i ako će neka knjigovotstva imati drugaćije mišljenje.
Mar 15, 2013 at 10:21 AM
mislim da se i ne isplati zezati oko toga, odmah staviti na 10% i gotovo, jer su razlike minorne ... po meni, jedino kada bi smio racunati 5% na mlijeko je kada bi ga prodavao cistog, tj. 2dl recimo, a to se desava skoro pa nikad. Ukoliko je mlijeko sastavni dio normativa nekog artikla, ne smije se racunati po 5% nego po 10% (npr.kava s mlijekom) ili teoretski 25% ukoliko je dio nekog alkoholnog koktela. Sto se kruha tice, isto tako, cini mi se da bi bila dozvoljena prodaja po 5% samo ukoliko bi se prodavao po komadu, tj. cijela vekna, sto u restoranu i pogotovo ostalima nije slucaj ... dakle i tu 10%
Mar 15, 2013 at 10:33 AM
Sigurno si dobro napravio.

Nema tu lokalaca ni centrale, na mljieko ide 5% samo u trgovini. Čim ga ugostitelj rastače, pruža dodatnu uslugu te na njega ide 10%. Čak i da ugostitelj proda 1L neotvorenog mlijeka smatra se "ugostiteljskom uslugom", a ne trgovačkom djelatnosti.

Uostalom, pogledaj dostavu hrane. Na hranu dostavljenu na neku adresu ide 25%, ako ju konzumiraš u restoranu ili hotelu ide ugostiteljskih 10%.