Dobio JIR

Feb 25, 2013 at 11:46 AM
Uspješno sam posalo ZKI i dobio od porezne JIR, da li to znači da sam sve parametre poslao koji njima trebaju tj. da li sam sa moje strane uredno uradio sve što treba.
Stavio sam timeout na 25sek. i u if petlju stavio u slučaju error-a da baci poruku.
Šta se radi s računima kojima iz bilo kojeg razloga ne stige JIR u određenom vremenu kako se naknadno za njega veže JIR.
Feb 25, 2013 at 1:01 PM
dinoni wrote:
Uspješno sam posalo ZKI i dobio od porezne JIR, da li to znači da sam sve parametre poslao koji njima trebaju tj. da li sam sa moje strane uredno uradio sve što treba.
Stavio sam timeout na 25sek. i u if petlju stavio u slučaju error-a da baci poruku.
Šta se radi s računima kojima iz bilo kojeg razloga ne stige JIR u određenom vremenu kako se naknadno za njega veže JIR.
Ako si dobio JIR, onda je sve proslo OK.
Kaj se tice racuna koji nemaju JIR ( zbog bilo kog razloga ), imas ( korisnik ima ) zakonsku obavezu da u slijedeca 2 dana dostavi te racune na fiskalizaciju.
Saljes ga u CIS za vec generiranim ZK i svim onim parametrina racuna samo je oznacen kao naknada dostava = .T.
Feb 25, 2013 at 4:34 PM
E to je problem, jer ako je račun sa svojim jedinstvenim brojem otišao u bazu bez JIR-a kako ga sad pozvati tu je problem, ako ga generiram ponovo onda je drugi jedinstveni broj, ne mogu račun koji je otišao i spremljen u bazu ponovo poslati.
Ima li netko ideju šta da uradim, tj. kako da pozovem već spremljeni račun.
Feb 25, 2013 at 4:50 PM
što je jedinstveni broj i zašto bi bio kod ponovnog generiranja drugi jedinstveni broj? ako mislite na ZK onda se isti računa samo jedanput, i kod naknadnog slanja se pročita iz baze (vrijeme izdavanja računa se ne smije mijenjati, to je valjda jasno).