Poslovni prostor - provjera

Feb 20, 2013 at 9:05 AM
Poslao sam u produkcijskom okruženju poruku za prijavu poslovnog prostora, naizgled uspješno.

Postoji li neka adresa na webu gdje mogu provjeriti podatke o poslovnom prostoru (ne o računu, to znam) koje je zaprimila Porezna uprava?
Coordinator
Feb 20, 2013 at 9:13 AM
Ne. Niti će postojati.
Feb 22, 2013 at 12:41 AM
Jednostavno spremi i pregledaj xml koji saljes u PU. Ako si ga dobro poslao onda su ga i dobro zaprimili
Mar 11, 2013 at 12:10 PM
Je li itko imao problema sa prijavom poslovnog prostora ili sa inspektorima vezano uz ovo?
Trenutno imam problem u jednom poslovnom prostoru, gdje se inspektori prijete kaznama i zatvaranjem objekta, zbog toga sto ne vide te podatke kod sebe, iako smo barem 5 puta slali te podatke na CIS???

Sto uciniti u ovoj situaciji?
Ima li jos ovakvih slucajeva?

Proslijedio sam inspektoru xmlove prijave i odgovora od strane CISa, pa sad cekam njegovo ocitovanje.

Nevjerojatno mi je da u ovakvoj situaciji mi moramo naci nacin na koji cemo dokazati da je s nase strane sve odradjeno, bez ikakve mogucnosti naknadne provjere da li je poslovni prostor ispravno prijavljen na CIS!!!
Mar 11, 2013 at 12:54 PM
Imao sam i ja istih problema kod nekoliko svojih korisnika.
Nakon što sam im dostavio datoteke zahtjeva i digitalno potpisanih odgovora - nisu me više kontaktirali.
Dakle problem je očito kod njih.
Mar 11, 2013 at 1:49 PM
Ok, rijeseno.

Moram pohvaliti APIS na brzom odgovoru.
APIS je potvrdio da su podaci uredno prijavljeni na CIS, mail je proslijedjen poreznoj i vise nema problema ;)
Mar 11, 2013 at 2:00 PM
Defintivno bi trebali, kako su se sjetili on-line i sms provjere računa, složiti i neko malo sučelje gdje bi čovjek upisao OIB i vidjeti samo je li prostor prijavljen ili ne (tj. "vidi" li se na poreznoj). Tako bismo onda i mi mogli (odnosno, naši klijenti) provjeriti nakon prijave taj podatak pa sami urgirati ako ne bi bio vidljiv, a ne da se par tjedana ili više normalno računi fiskaliziraju, a onda ispadne ovakav glup problem - koji to zapravo i nije.
Mar 11, 2013 at 2:34 PM
Ma ne bi to bio toliki problem da inspektori samo upozore na to, ali su moga korisnika danas htjeli zapecatiti i kazniti sa 10000 kn.
Smatram da nije u redu kaznjavati korisnika za nesto sto se ne moze provjeriti.
Mar 11, 2013 at 2:45 PM
Ma da, kod nas je samo represija, represija, represija...
Mar 11, 2013 at 3:12 PM
divkovi1, pa kako se ne može provjeriti. Pa imaš ovjereni XML odgovora. Tko ti što može? Nisu ga sigurno zbog toga zapečatili !
Mar 11, 2013 at 5:22 PM
Nisu ga zapecatili, i hvala bogu pa imam ovjereni xml, ali nigdje nije receno da ga ja moram cuvati.
Nevjerojatno mi je da porezna uprava ne moze to sama provjeriti, nego taj podatak trazi od mene ili moga klijenta.
Mar 11, 2013 at 7:51 PM
divkovi1 wrote:
Nisu ga zapecatili, i hvala bogu pa imam ovjereni xml, ali nigdje nije receno da ga ja moram cuvati.
Nevjerojatno mi je da porezna uprava ne moze to sama provjeriti, nego taj podatak trazi od mene ili moga klijenta.
mislim da oni još uvijek kreiraju svoje protokole ponašanja i akcija. ove su im akcije očito preuranjene i utemeljene na pogrešnim ulaznim podacima.
mislim da će sve to sjesti na svoje s vremenom. pa svi se učimo dok smo živi. zašto bi poreznjaci bili iznimka? potrebno je samo čuvati datoteke odgovora, i to je sve. kao i u stvarnom svijetu.
Mar 14, 2013 at 11:48 AM
Dali je netko radio, ili ima f-ja sa kojom bi pročitao vrijednost "DatumVrijeme" iz Xml-a odgovora prijave poslovnog prostora?
ako nema f-ja, onda neki primjer kako pročitati 'node' iz Xml-a?
Hvala
Mar 14, 2013 at 2:18 PM
Coordinator
Mar 14, 2013 at 2:22 PM
Pa Nino je već napisao alat za čitanje svih podataka iz XML-a :)
Zašto brljati po kodu kad imaš već gotovo OVDJE
Mar 14, 2013 at 2:48 PM
OK, to je alat, a ja sam mislio na f-ju koja vrati iz xml.doc vrijednost noda: "DatumVrijeme" da upišem u polje kad je točno prijavljen posl.prostor.
Ako nema, dobro, samo pitam. Onda ću koristiti nešto kao što je predložila Amalthea....
Coordinator
Mar 14, 2013 at 2:55 PM
Edited Mar 14, 2013 at 3:05 PM
A zoo..
Evo nabrzaka jedna iz rukava pa probaj (trenutno sam u C# svijetu pa sam malo nesiguran, ali trebalo bi raditi, stvar je jednostavna):
Public Shared Function DohvatiDatumVrijemeOdgovora(dokument As XmlDocument) As String
    Dim DatumVrijeme As String = ""

If dokument IsNot Nothing Then
        Dim nsmgr As XmlNamespaceManager

nsmgr = New XmlNamespaceManager(dokument.NameTable)
            nsmgr.AddNamespace("soap", "http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/")
            nsmgr.AddNamespace("tns", "http://www.apis-it.hr/fin/2012/types/f73")

Dim root As XmlElement = dokument.DocumentElement

Dim node As XmlNode = root.SelectSingleNode("soap:Body/tns:PoslovniProstorOdgovor/tns:Zaglavlje/tns:DatumVrijeme", nsmgr)

If node IsNot Nothing Then
            DatumVrijeme = node.InnerText
        End If
    End If

Return DatumVrijeme
End Function
Mar 14, 2013 at 3:16 PM
E, točno to mi treba, Tnks dkustec!
Coordinator
Mar 14, 2013 at 3:33 PM
:)