Inspektor PU: Ne vidim dnevne promete...

Feb 12, 2013 at 4:11 PM
Zove prvo korisnik (ugostitelj) sav u panici, a onda i inspektor iz PU: "Dobar dan, ja sam ......... bla, bla ...... i uopće ne vidim evidentirane dnevne promete .... bla, bla ...... to sigurno ima nekakve veze za vašim dojavama ..... bla, bla .... da, vidim, poslovni prostor je uredno prijavljen sa oznakom 1, i naplatni uređaj ima oznaku 1, ..... bla, bla ...... bio sam tamo na terenu i ustanovio da računi uredno imaju propisane elemente, na licu mjesta provjerio po JIR-u i to je sve uredno .... znate, probajte se obratiti APIS-ovom help desku ili na 0800....."

Koristim EXE. Ide na produkciju, a ne na test.

Poslao sam mail APIS-u i autoreply kaže da će mi odgovoriti u roku 2 dana. Nemam živaca čekati pa pitam:

1: Ima li netko sličnih iskustava, i ako da, zbog čega.
2: Ako sve uredno prolazi i dobivam JIR-ove može li uopće problem biti u kasi?
Coordinator
Feb 12, 2013 at 4:16 PM
Ono što meni prvo pada na pamet je da provjeriš da xml-ovi možda ipak ne odlaze na testni server. Drugo - možeš na onoj stranici PU provjeriti da li su JIR-ovi tamo zaista i spremljeni.

Ne pada mi baš nešto dalje za provjeru, čekam kao i ti da se možda netko sa nekim konstruktivnijim prijedlogom javi.
Feb 12, 2013 at 4:38 PM
Ide na produkciju i JIR je ok, "dnevni promet" možda proizlazi iz obrade na serveru PU, pa to možda nije vezano za blagajnu..
Feb 13, 2013 at 7:34 AM
Ako računi uredno dobivaju JIR, i ako se taj račun može provjeriti na stranicama porezne uprave, ne vidim kako bi problem mogao biti kod Vas...
Feb 13, 2013 at 12:04 PM
Stigao odgovor od APIS-a. Ustanovili su da korisnik uopće nije poslao podatke o poslovnom prostoru i savjetuju da to učini što prije.
Podatke o poslovnom prostoru je korisnik sada poslao (datum početka primjene 01.12.2012), i PU potvrđuje da vidi današnji promet, ali ne i one starije.
Sada sam poslao upit APIS-u da li je to normalno i može li se što učiniti da se u PU vide i stariji prometi.
Feb 27, 2013 at 10:58 AM
Odgovoriše mi da se obratim help-desku PU.
Jesam.
Do danas nema odgovora.
Inspektor se više ne javlja....
Feb 27, 2013 at 11:27 AM
Imam isti problem. Bio sam na sastanku u poreznoj i danas sam posalo email APIS-u

Radi se o prijavi poslovnog prostora.

Promet koji je išao za poslovni prostor prije prijave poslovnog prostora ne vidi se u aplikaciji koja se koristi u poreznoj.

Promet se bilježi za taj prostor počevši od datuma kada je prostor prijavljen..
Feb 28, 2013 at 6:22 PM
To s prijavom PP je selo da ne može biti vece
Feb 28, 2013 at 6:39 PM
Imao sam i ja problem kod samo jednog korisnika, ali ja kod svih čuvam digitalno potpisane XMLove APIS odgovora da je prostor uredno prijavljen!
Prvo su tvrdili da korisnik nije dostavio podatke o poslovnom prostoru, a nakon što sam im predočio XML zahtjeva i odgovora - prestali su nas komunicirati.