Poslovni prostor

Feb 8, 2013 at 11:56 AM
Dali podatke o poslovnom prostoru šeljem samo jedanput pri početku korištenje aplikacuje ili se oni šalju uz svaki račun.
Također mi je nejasno dali se podaci
Dodatak kućnom broju
Oznaka zatvaranja
Specifična namjena
i slično

ako ih nema mogu izbaciti iz koda za pravljenje xml dokumenta ili te linije moraju biti u kodu ali prazne.
Coordinator
Feb 8, 2013 at 11:58 AM
Podaci o poslovnom prostoru se šalju samo jednom, prije prvog računa. Isto tako, podaci o PP se šalju ukoliko se otvara novi PP ili se postojeći zatvara.
Struktura XML poruke za PP je definirana u Tehničkoj specifikaciji i nije moguće slanje proizvoljnih podataka, oni moraju odgovarati jasno definiranoj shemi.
Feb 8, 2013 at 11:59 AM
1) salju se samo jednom prije pocetka koristenja aplikacije, i pri svakoj promjeni podataka o posl. prostoru.
2) moras ih izbaciti jer u suprotnom ti nece proci xml
Feb 8, 2013 at 12:22 PM
nrasines kaže: Struktura XML poruke za PP je definirana u Tehničkoj specifikaciji i nije moguće slanje proizvoljnih podataka, oni moraju odgovarati jasno definiranoj shemi.

vivax123 kaže: moras ih izbaciti jer u suprotnom ti nece proci xml

Dvije različite konstatacije. Ovo sam pitao jer i meni ne prolazi xml ako ne upišem nešto za te vrijednosti.
Coordinator
Feb 8, 2013 at 12:33 PM
Nisu to dvije različite konstatacije - pogledaj Tehničku specifikaciju za detalje :)
Feb 8, 2013 at 12:50 PM
Ne mogu to naći u Tehničkoj specigikaciji, može li pomoć

ja tu imam zaglavlje procedure:
Sub PosaljiPoslovniProstor(OIB As String, OznakaPoslovnogProstora As String, Ulica As String, Kbr As String, DodatakKbr As String, BrojPoste As String, Naselje As String, Opcina As String, RadnoVrijeme As String, DatumPocetkaPrimjene As String, OznakaZatvaranja As String, SpecificnaNamjena As String)

I sada ako u varijablu DodatakKbr As String satvim " " ili tako nešto ne prolazi.
Feb 8, 2013 at 1:52 PM
Edited Feb 8, 2013 at 1:54 PM
Ukoliko ti je adresa Vukovarska 21A, onda polje KucniBrojDodatak sadrzi vrijednost "A"
Ukoliko ti je adresa Vukovarska 21, onda ne saljes polje KucniBrojDodatak.

Isto vrijedi i za ostala polja

**(nemoj samo napisat BYKOBAPCKA)
Feb 9, 2013 at 7:53 AM
Vjerujem i kada se mijenja radno vrijeme objekta, da se isto tako treba opet poslati na PU, da li je tome tako? ja sam uvjerenja da da. Molim potvrdu ako netko pouzdano zna.
Coordinator
Feb 9, 2013 at 7:56 AM
U pravu si, i kada se mijenja radno vrijeme, treba poslati poruku PP