isti JIr, dva razlicita vremena

Jan 22, 2013 at 11:23 AM

pozdrav,

evo, da priupitam ima li tko slicnih problema i kako ih je rijesio ili koje objasnjenje dobio:

dakle, racun normalno izdan, proknjizen, JIR uredno vracen i sve ok ... no, za isti racun kad trazim provjeru na stranicama porezne uprave, na provjeri prema JIRu javlja da je evidentiran sa vremenom u 23:36, a u poreznoj upravi kad provjeravaju kroz neku svoju aplikaciju prema JIRu kazu da im javlja vrijeme 12:01

kako je to moguce?

Coordinator
Jan 22, 2013 at 8:57 PM

Vrijeme čega? Izdavanja računa ili evidencije računa u PU? Ova dva vremena ne moraju biti jednaka (ovisi o queueu servera CIS-a).
Jedino je bitno da ti prolazi ovjeru kada upišeš vrijeme izdavanja računa sa JIR i ostalim podacima s računa na njihovoj stranici za provjeru fiskalizacije. 

Jan 22, 2013 at 9:23 PM

uglavnom, ovako ... racun je ispisan i poslan u 23:36:01 na 12.01.2013 ... kad zenska u poreznoj provjerava preko svoje aplikacije, kad ukuca jir javi jos da je vrijeme unutar njega 12:01, a preko zki-ja je u redu ... kad ja ukucam jir na onoj provjeri na stranicama porezne, sa vremenom 23:36 javi mi da je racun zaprimljen, znaci sve u redu ... trazio sam objasnjenje i  od apis-it, ali dobio sam samo odgovor da je racun zaprimljen u njihovoj bazi pod 23:36

prije nekih 10-ak dana mi je isto tako neka iz porezne nesto prigovorila da (kod drugog korisnika) sat nije dobar i da sam ga ja duzan uskladiti, a sat na kompu uredno namjesten i stavljen da se updatea sa time.microsoft.com-a, dakle sigurno ispravan ... pretpostavljam da je imala isti problem, nasla je racun ali ne pod vremenom na koje pise da je izdan ...

oba racuna nisu naknadno "jirizirana", znaci, prosli su od prve

Coordinator
Jan 22, 2013 at 9:33 PM

Očito da imaju internih problema, ali radi toga ne bi smjeli nayebati krajnji korisnici...  

Jan 22, 2013 at 10:49 PM
marino235 wrote:

uglavnom, ovako ... racun je ispisan i poslan u 23:36:01 na 12.01.2013 ... kad zenska u poreznoj provjerava preko svoje aplikacije, kad ukuca jir javi jos da je vrijeme unutar njega 12:01, a preko zki-ja je u redu ... kad ja ukucam jir na onoj provjeri na stranicama porezne, sa vremenom 23:36 javi mi da je racun zaprimljen, znaci sve u redu ... trazio sam objasnjenje i  od apis-it, ali dobio sam samo odgovor da je racun zaprimljen u njihovoj bazi pod 23:36

prije nekih 10-ak dana mi je isto tako neka iz porezne nesto prigovorila da (kod drugog korisnika) sat nije dobar i da sam ga ja duzan uskladiti, a sat na kompu uredno namjesten i stavljen da se updatea sa time.microsoft.com-a, dakle sigurno ispravan ... pretpostavljam da je imala isti problem, nasla je racun ali ne pod vremenom na koje pise da je izdan ...

oba racuna nisu naknadno "jirizirana", znaci, prosli su od prve

time.microsoft.com ima ograničenja, pogledaj postove po forumu. Uglavnom, trebaš druga rješenja.