broj računa od 1 svaki dan

Jan 11, 2013 at 3:09 PM

danas sam otkrio da mi je kod jednog korisnika ostao krivi parametar za broj računa i tako su svaki dan išli od jedan pa dalje. što sada?

prva ideja mi je zatvoriti naplatni uređaj i otvoriti novi?

Jan 11, 2013 at 5:30 PM

Da i ja mislim isto..

Jan 11, 2013 at 11:42 PM

Meni je porezna na to pitanje odgovorila kako je sve potrebno stornirati i ponovno prekucati, nakon čega ja postavljam pitanje: U kojem datumu? Odogovor u tekućem. Nakon toga pitanje postavljeno mailom, čekam konkretan odgovor jer ovo usmeno mi apsolutno ništa ne znači... Taj mail čekam već 11 dana, srećom odmah  idući dan sam primjetio grešku i vrlo je malo računa otišlo.

Ako ikad stigne pisani odgovor, rado ću vam i ovdje odgovoriti što u njemu piše.

Jan 12, 2013 at 12:23 AM
Panjich wrote:

Meni je porezna na to pitanje odgovorila kako je sve potrebno stornirati i ponovno prekucati, nakon čega ja postavljam pitanje: U kojem datumu? Odogovor u tekućem. Nakon toga pitanje postavljeno mailom, čekam konkretan odgovor jer ovo usmeno mi apsolutno ništa ne znači... Taj mail čekam već 11 dana, srećom odmah  idući dan sam primjetio grešku i vrlo je malo računa otišlo.

Ako ikad stigne pisani odgovor, rado ću vam i ovdje odgovoriti što u njemu piše.

hvala na odgovoru, sada me vaš nick podsjetio da ste već o ovom pisali ali danas u panici nisam uspio naći taj post. ja ću od sutra početi račune na naplatnom uređaju 2 a za ove postojeće ču pričekati odgovor iz PU.

to sa storniranjem mi je sumljivo jer svaki dan se ponavljao račun 1 i na kraju oni imaju zbroj prometa samo zadnjeg dana i kada bi sada storniro jedan po jedan račun od početka tada bi kod njih zbroj prometa otišao u minus a ono što bi se storniranjem trebalo postići je da dođe na nulu i da se prekucavanjem dođe do pravog prometa

Jan 12, 2013 at 8:10 AM

Tako je, i meni se taj predloženi način nikako ne sviđa. Napravio sam interni dokument, u kojem sam naveo da se desila takva greška, naveo sam točan datum i brojeve računa, npr: 02.01.2013 rč:1 - 165, potpisao, pečatirao i to dao kupcu. E sad, ako porezna meni lijepo napismeno naloži da to storniram i prekucam, napraviti ću ja i tako, ali samo ako to dobijem fino na papiru. 

Jan 17, 2013 at 4:22 PM

Kakvo je sad konacno rijesenje problema, mislim sluzbeno od PU. sta napraviti u takvom slucaju?

Coordinator
Jan 18, 2013 at 8:50 AM

@mirkofodor, službeni je savjet PU da se u ovakvim slučajevima napravi zapisnik, prijavi problem PU i krenuti od 1 na drugom naplatnom uređaju za što bi samo trebalo napomenuti u Internom Aktu. Ali mislim da je to ovdje netko već napisao.

Jan 18, 2013 at 10:17 AM
Edited Jan 18, 2013 at 10:18 AM

Još na seminarima je rečeno da je u slučaju višekratnog slanja računa s istim brojem važeći zadnji račun (na ovom discuss. je bilo pitanja u vezi toga). Također je bilo rečeno da se neće zaprimati račun s istim brojem, a različitim ZKI, ali ovo vjerojatno nije točno obzirom da, kako sam shvatio gtv625 dobio je JIR-ove za svaki račun. Najčišće je ovo što je rekao dkustec, idem ispočetka i pokrio sam se ušima.