oznaku operatera (osobe) na naplatnom uređaju

Jan 10, 2013 at 2:53 PM

Evo pošto već par puta sam čitao da krenem i pisati :)

Name spremam se izraditi malu aplikaciju asp.net za naplatu računa za web hosting pa me zanima dal netko ima informaciju - naime kako sam našao ovo ovdje na forumu:

"Za  potrebe  provedbe  postupka  fiskalizacije  račun,  osim  podataka  propisanih posebnim propisima, mora sadržavati ove podatke: 

1.  vrijeme izdavanja računa (sat i minuta), 

2.  oznaku operatera (osobe) na naplatnom uređaju,  

3.  oznaku načina plaćanja računa – novčanice, kartica, ček, TRANSAKCIJSKI RAČUN, ostalo, 

4.  Jedinstveni identifikator računa i  

5.  zaštitni kod izdavatelja obveznika fiskalizacije."

Kako da stavim oznaku operatera - osobe na naplatnom uređaju kada iste nema - koliko sam shvatio za naplatu web hostinga (makar ni u jednom trenutku ne vidim gotovinu) ali se koristi kreditna kartica, pay pal i slicno spadam u obveznike fiskalizacije... (a i knjigovođa provjerila u poreznoj i isto joj rekli da moram fiskalizirati te račune)

Ovo sve sve odvija automatikom na php skripti .... i radi 24h dnevno bez ikoga za naplatnih uređajem...

Isto tako naplatno mjesto? Nije mi jasno niti ovi u poreznoj neznaju sami reci... Dal svog ureda, lokacije servera ili sto heh...

Jan 10, 2013 at 5:25 PM

Izvod i tehničke dokumentacije

"OIB operatera nanaplatnom uređaju"

OIB operatera na naplatnom uređaju kojiizdaje račun.U slučaju samouslužnih naplatnih uređaja iautomata potrebno je dostaviti OIBizdavatelja (OIB s računa).

Dakle stavljaš OIB firme.

Naplatno mjeste staviš koje hočeš, treba ga samo staviti u internom aktu.