Igranje s DEMO i PRODUKCIJSKIM certifikatima

Jan 8, 2013 at 3:32 PM

Da se drugi ne uce na vlastitoj kozi (kao ja).
Instaliram novu masinu, RDC i DEMO root, pa onda moj DEMO i produkcijski. Onda disejbliram produkcijski, da klijent malo vjezba sa mojim demo certifikatom (koristim Fiska2Tray za fiskalizaciju) i jednostavno se nece fiskalizirati, tj. ne dobija JIR. Veza radi, sve 5.

Obzirom da u Fiska2Tray koristim certifikat direktno iz CS-a, a ne kao P12+lozinka, oba korisnicka certifikata se u CS-u zovu "FISKAL 1" i Fiska2Tray ocito pristupa krivom certifikatu, iako je produkcijski disejbliran (properties/disable all purposes for this certificate) 

Ne kuzim zasto Fiska2Tray uzima njega, kad je iskljucen, a ne javlja nikakvu gresku?!?! ZKI se vrati, ali nema JIR-a, vjerojatno zato sto se pokusava dobiti JIR od testnog servera sa produkcijskim certifikatom.

Cim sa obrisao disejblirani produkcijski certifikat, sve je proradilo -  ali pazi vraga, racune koje sam prethodno napravio (dobili su ZKI, ali ne i JIR), ne mogu ponovo fiskalizirati sad samo s mojim DEMO certifikatom jer ZKI vise nije isti!!!

Zakljucujem da je bez obzira na to sto je certifikat bio iskljucen, Fiska2Tray njime potpisao poruku i dobio drukciji ZKI, nego sto ga je kasnije izracunao sa DEMO certifikatom.

Uglavnom, kad se igrate, bez obzira na mogucnost iskljucivanja nekog od certifikata, izgleda da je najbolje ne instalirati ga uopce, tj. obrisati nepotrebni. Ovo naravno vrijedi samo kada se certifikati koriste iz CS-a, a ne iz P12 fajlova.