DOS.SysTray.Exe problem

Jan 6, 2013 at 12:07 AM

Fiskalizacija radi. PU kaže da je zaprimljeno. Probem je što ne dobijam račune samo sa ZKI. U ovom metežu nisam stigao testirati stvar, samo sam primjetio da nema računa sa ZKI bez JIRa. Stao sam na ver 2.3
Ima li netko slično isustvo?

Jan 6, 2013 at 5:42 PM

Može li mi netko poajsniti ukratko Dos.SysTray.EXE rad, jasan mi je dio gdje:

- request.txt sa sintaksom kao u primjeru

Što dalje nakon što sam ispisao podatke request.txt? Kako pozvati izvršenje potpisa prema podacima u datoteci? Da li je moguće kroz bat file?

Meni treba za PHP verziju na localhostu, ovo mi se čini jako zgodno jel je samo tekstualni unos.

Jan 6, 2013 at 5:50 PM
Edited Jan 6, 2013 at 5:57 PM

@damir_

Ako govoris o Fiska2Tray od bbbanka, zadnja verzija je 2.7. Ja sam dosad sve instalirao sa 2.5 i rade mi sve kase. Ne kuzim kako dobijas racune bez ZKI-a? Nesto mozda nisi dobro upisao u formu od Fiska2Traya, jer za izracun ZKI-a, dio podataka program koristi iz te forme (OIB, Naziv PP-a, Br. Nap. Ur.), a dio od podataka koje mu saljes (broj racuna, datum, vrijeme i ukupni iznos).

Ja sam dosta testirao bez mog progama, napravim 1 fajl i kopiram ga u request  folder te gledam sta stize u response, i eventualno ga promijenim malo (R u P ili Z ili nesto drugo, ali to je najbitnije) pa opet saljem. Tek onda program prilagodjavam, kad sam siguran da sam skuzio sto treba slati i kako se ponasa sa razlicitim zahtjevima.

@fiscalman

Nista, samo strpas fajl u request i cekas povrat u response. Fiska2Tray sve odradi sama, u skladu s postavkama koje si napravio u njenoj formi (request, response, log folderi, testna (prazno) ili produkcijska www adresa, naravno OIB, naziv posl. prostora i broj napl. uredjaja su neophodni zbog ZKI-a).

Povrat ti je u response fajlu sa 3 vrijednosti: JIR, UUID i ZKI, separator je tocka-zarez. Ako ne moze poslati, vrati samo ZKI, kao 3-cu vrijednost.

EDIT: naravno, potpis se po defaultu zove FISKAL 1, isto kao i stvarni potpis kad ga instaliras u Certificate Store, tako da to i ne treba mijenjati, ali mozes sa exportiranim P12 fajlom i lozinkom (sto je po meni nepotrebno).

Jan 6, 2013 at 9:19 PM

@viggor

Probao, odlično radi! :)

Jan 8, 2013 at 8:55 PM

Program super radi; zaista vrhunski..

Pitanje, kako raditi storniranje računa?

Prvi red može biti R (obični račun) ili P (ponovljeni račun, odnosno naknadna dostava) ili Z (izračun ZKI).

Ne vidim nigdje oznaku za storniranje?

Jan 8, 2013 at 9:22 PM
fiscalman wrote:

Program super radi; zaista vrhunski..

Pitanje, kako raditi storniranje računa?

Prvi red može biti R (obični račun) ili P (ponovljeni račun, odnosno naknadna dostava) ili Z (izračun ZKI).

Ne vidim nigdje oznaku za storniranje?

mora biti R jer je to novi račun. dakle novi broj računa a iznosi su negativni

Jan 9, 2013 at 12:24 AM

kakva je sintaksa, ista kao i origiranl račun koji se predao?

Koji je broj računa, isti račun samo u minusu sve vrijednosti?

Jan 9, 2013 at 6:35 AM
fiscalman wrote:

Ni slucajno da nisi dirao orginalni racun !!!

Radis novi racun samo sa minusnim stavkama !!

Jan 9, 2013 at 5:34 PM
Edited Jan 9, 2013 at 5:35 PM
fiscalman wrote:

Ne znam sto tu nije jasno? Tipkas negativne kolicine u svom programu. tj. korisnik tipka kolicine sa minusom ispred (jer valjda si napravio da se unese neka kolicina artikla, a nisi zabranio unos minusa?!) i sve bi, ako si matematiku odradio kako treba, trebalo ici u "negativu" kad se izmnozi, tj. poslati vrijednosti sa minusima, kako u baze tako i u zahtjev za racun (request.txt).

I naravno, kao sto goranv13 navodi, NE DIRAS stari racun, nego napravis novi. Nema diranja u fiskalizirane racune - apsolutno nikakvog, jer promjena bilo kojeg parametra dovodi do drugacijeg ZKI-a.

Jan 9, 2013 at 6:24 PM

Sve jasno sada, kak ste napravili ispis? Dodajete neku posebnu napomenu na račun, ili opet sve normalno kao i pozitivni u slijedu samo s negativnim vrijednostima?

{1..29}
račun 30 42.00 kn
račun 31 112.00 kn
račun 32 110.00 kn
...

{1..29}
račun 30 42.00 kn
račun 31 112.00 kn
račun 32 110.00 kn
račun 33 -42.00 kn (stornirani račun 30)
...

Jan 9, 2013 at 6:28 PM

Racun kao racun, samo su vrijednosti u minus.
Nikakve posebne oznake. 

Jan 10, 2013 at 4:31 PM
fiscalman wrote:

Sve jasno sada, kak ste napravili ispis? Dodajete neku posebnu napomenu na račun, ili opet sve normalno kao i pozitivni u slijedu samo s negativnim vrijednostima

Nikakva posebna oznaka nije potrebna - niti da je 33 storno racuna 30, koliko ja znam. Bitno je da se sve slaze u kasi - tu moze nastati problem, ako je platio bezgotovinski (kartica, cek), a ti mu sutra storniras taj racun (trgovina) i vratis mu lovu iz kase. Meni su jednom u Pevecu bez problema tako vratili novce, iako sam platio karticom. Nisam nista pitao, niti su mi trazili ponovo karticu, samo su mi dali pare direktno iz blagajne. Bas me zanima kako su to iznlivelirali, pogotovo sto im karticna kuca uzme neki procent za transakciju, tako da su ako nista na gubitku za tu naplatu.

Zna li netko kako se takav slucaj treba odraditi (placeno karticom, vraceno gotovinom i to ne istog dana), tj. da li je to uopce dopusteno?