CisURL dvojba i provjera

Jan 4, 2013 at 12:17 PM

Pozdrav,

Ima li kakav pametan način da čovjek bude siguran da se spojio na pravi servis? (osim slanja računa i provjere istog upisujući JIR na stranicama porezne, dakako)

Naime, kako tjeram dll iz Adobe ColdFusion-a koristim ovakvu naredbu:

<cfobject type=".NET" class="Raverus.FiskalizacijaDEV.CentralniInformacijskiSustav" assembly="C:/inetpub/wwwroot/Raverus.FiskalizacijaDEV.dll" name="mojServis">

<cfset mojServis.Set_CisUrl(cisUrl)>
<cfset rezultat = mojServis.Echo(poruka)>

E sad... s obzirom da je echo uvijek echo i rezultat  je isti, kako da budem siguran je li sustav presvičao na onu na koju treba?

hvala i pozdrav

Jan 4, 2013 at 12:52 PM

Onako na brzinu: za poruke koje se digitalno potpisuju (poslovni prostor, račun) - demo certifikat ne radi na produkcijskom URL-u, odnosno produkcijski certifikat se ne može koristiti na testnom okruženju.

Treba samo biti siguran koji je certifikat korišten pri spajanju, i probati prvo poslati poruku o poslovnom prostoru jer se ona može slati koliko god puta je potrebno.

Ako se uspješno prijavi poslovni prostor sa produkcijskim certifikatom, onda bi i računi morali sjedati na ispravan URL

Jan 4, 2013 at 3:13 PM

Pozdrav krunof,

Hvala na ideji!

Slično i ja nešto u međuvremenu smislio, ono, umjesto echo probam prijavit poslovni prostor pa ako prođe - prođe...
Ali nekako sam se nadao da ipak postoji elegantnije rješenje od takvog kemijanja.

S obzirom da sam u aplikaciju uvaljao interval koji svakih par minuta provjerava dostupnost servisa malo mi je blesavo da isti poslovni prostor prijavim nekoliko stotina puta dnevno...

Morat ću smislit nešto bolje... možda kombinaciju... okinem provjeru sa poslovnim prostorom kod logina i kad se uvjerim da sam na pravom servisu dalje pičim echo...

vidiš... to nebi bilo loše...

pozdrav i hvala