Naknadno slanje racuna

Jan 2, 2013 at 8:31 PM

Ima li tko kakvih problema sa naknadnim slanjem racuna ?

Na testnom serveru su nam takvi probni racuni normalno prolazili , na produkcijskom nece.

Da je problem sa certifikatom i sl.  onda nam ne bi odlazili ni redovni, ali pojavio nam se problem s naknadnim slanjem ; ne dobivamo JIR, makar postavljamo flag za naknadno slanje i saljemo ZIK koji je generiran tijekom offline rada.

Postoji li kakva specificnost naknadnog slanja koju nismo primjetili u testnom periodu a postala je sastavni dio validacije na produkcijskom serveru ? Ponavljam, racuni koji su poslani direktno tijekom on-line rada prolaze ok.

Hvala unaprijed na svim sugestijama.

Jan 2, 2013 at 9:15 PM

Mislim da je problem do vase implementacije, ja niti jednom nisam imao problema sa naknadnim slanjem racuna.

Jan 2, 2013 at 10:28 PM

Ni ja, jutros mi nije radio internet na 2 lokacije, kad je doslo, sve otislo bez greske (Dos prozor, Clipper, Fiska2Tray). Da kucnem u drvo, kako sam mislio da ce bit, ispalo je odlicno. Barem prva 2 dana.

Jan 2, 2013 at 10:52 PM

@Jorgen

Da nije možda problem u formatu datuma ili vremena? Na nekim računalima drugačije postavljeno a u programu to ne formatirate?

31.12.2012 - 1.1.2013 (apis više voli 01.01.2013)

Jan 3, 2013 at 7:57 AM

Pomislio sam da nam je problem na klijentskom racunalu (komunikacijski ili problem regionalnih postavki) , ali ne mozemo ni kod sebe poslati naknadno.

Vjerojatno je nesto do implementacije, ali mi trenutno nije jasno sto bi bilo specificno iskljucivo kod naknadnog slanja (jer normalna prolaze) i iskljucivo sada, na produkcijskom serveru.

Da li jos nesto posebno treba prosljedivati kod naknadnog slanja racuna, npr. originalno vrijeme generiranja ZIK-a ?

Jan 3, 2013 at 8:32 AM
Edited Jan 3, 2013 at 8:32 AM
jorgen180 wrote:

Pomislio sam da nam je problem na klijentskom racunalu (komunikacijski ili problem regionalnih postavki) , ali ne mozemo ni kod sebe poslati naknadno.

Vjerojatno je nesto do implementacije, ali mi trenutno nije jasno sto bi bilo specificno iskljucivo kod naknadnog slanja (jer normalna prolaze) i iskljucivo sada, na produkcijskom serveru.

Da li jos nesto posebno treba prosljedivati kod naknadnog slanja racuna, npr. originalno vrijeme generiranja ZIK-a ?

Znači vrijeme izdavanja ne diraš, već šalješ kako je bilo. Dok vrijeme kreiranja poruke mijenjaš prema trenutku slanja.
Pokušaj staviti veći timeout + XML elementi koje šalješ su 'case sensitive'....

Jan 3, 2013 at 9:18 AM

Hvala na sugestijama decki, problem je bio u prosljedjivanju datuma i vremena racuna ; bug je postojao i na testnom serveru, ali mi drugi programeri nisu dali feedback na vrijeme :O