oznaka poslovnog prostora

Dec 27, 2012 at 8:36 AM

pozdrav,

da li potrebno navesti poslovni prostor imenom "POSL1" "POSL2" itd kao sto je u svim primjerima

ili je moguce upisati samo "1" npr.?

Dec 27, 2012 at 8:41 AM

To se određuje internim aktom.

Vidi na :

http://www.teb.hr/propisi-i-informacije/sto-je-novo/2012/fiskalizacija-na-jednostavan-nacin-s-primjerima-internih-akata.aspx

Dec 27, 2012 at 8:56 AM

ok, hvala to je sada jasno, ali posto se nisam obazirao na ove koji ne barataju gotovinom pa sada vidim da ustvari SVE firme u drzavi moraju imati takav format racuna "broj/poslovni prostor/naplatni uredaj" ?

iako firma naprimjer nema nikakvog naplatnog uredaja i ima jedan poslovni prostor i sl. ? znaci i moja firma, i tvoja firma i t-com koji mi salje telefonski racun...

Dec 27, 2012 at 9:12 AM

Kako sam ja sve razumio, tako je. Svi će morati imati unificirani izgled računa.

Dec 27, 2012 at 9:43 AM

juhuuu izmjena svega kod svih...

Dec 27, 2012 at 10:06 AM
Kruu wrote:

Kako sam ja sve razumio, tako je. Svi će morati imati unificirani izgled računa.

Naravno pod tim misliš na format racuna "broj/poslovni prostor/naplatni uredaj".

Ali pod "poslovni prostor" možeš upisati oznaku kakvu god hoćeš (20 znakova - bez razmaka).

Dec 27, 2012 at 10:08 AM

Da samo na format računa kako si rekao.

Dec 27, 2012 at 7:25 PM

ajde onda da razjasnimo jos jednu stvar, da li na racunu mora pisati oib operatera na kasi? u zakonu stoji "oznaka operatera"

oib se salje u poreznu na svakom racunu to je ok, ali da li se on mora ispisati na svakom racunu? malo mi je to nebulozno tako "tajni broj" pokazivat svima..

Dec 27, 2012 at 7:30 PM
Edited Dec 27, 2012 at 7:31 PM

Znači ne ide OIB nego oznaka preko koje se može doći do OIB-a. Mislim da možeš ispisivati i Blagajnik 1, Blagajnik 2 dok god ti tako piše u internom aktu i dok god porezna na zahtjev može preko te oznake doći do OIB-a djelatnika koji je zaista izdao taj račun (i usporediti to s podacima poslanim na CIS).

Ne znam da li u internom aktu moraš navesti i OIB-e djelatnike i njihove oznake? U primjeru piše ili , ali znate pisače primjera...

Dec 28, 2012 at 8:15 AM

ok, hvala

a kako ide u slucaju firme koja salje racune (ne gotovinske), da li mora pisati ime onoga tko je izradio racun (ili njegova oznaka iz internog akta)? ili moze pisati "za firmu d.o.o." i potpis gazde i pecat