Radno vrijeme

Dec 23, 2012 at 6:32 PM

Molim vaša mišljenja....

naime ukoliko korisnik prijavi radno vrijeme do 00:00, da li ćete mu omogućiti izdavanje računa poslije ponoći ?

lp

Dec 23, 2012 at 7:05 PM

Ne...   Ne bi li se Linić poslije sjetio kazniti "proizvođača programske podrške" zbog takvog feature-a

Dec 23, 2012 at 7:12 PM

;)

no onda će muljati te račune pa neće Linić imati nove JIR-ove........

Dec 23, 2012 at 7:14 PM

Eh ... imaš pravo, ali to nije naša stvar... Nek muljaju, al nek zatvore birc   :)

Dec 23, 2012 at 7:33 PM

A kako da ja znam koje je on radno vrijeme prijavio poreznoj, kad je to polje slobodni unos? Pa neću valjda parsirati taj string koji može biti u tko zna kojem formatu...

Dec 23, 2012 at 7:37 PM

stavi dva DateTimePicker-a (OD i DO ) i formatiraj ih za prikaz na HH:mm i imaš vrijeme kao string u DateTimePicker.Value.ToString("HH:mm")

Dec 23, 2012 at 8:21 PM

Smatram da je to nesto oko cega bi trebao brinuti vlasnik objekta, a ne developer.

Uostalom, ni do sada nisu smjeli izdavati racune van radnog vremena.

Dec 23, 2012 at 9:46 PM
Edited Dec 23, 2012 at 9:46 PM
pitthp wrote:

stavi dva DateTimePicker-a (OD i DO ) i formatiraj ih za prikaz na HH:mm i imaš vrijeme kao string u DateTimePicker.Value.ToString("HH:mm")

A da, a što ako subotom i nedjeljom imaju različito? Onda moram za svaki dan u tjednu dati dva date time pickera, sve to spojiti u jedan string i onda takav string poslati na web servis? Još će biti predugačak na kraju...

Dec 23, 2012 at 11:17 PM

I jos recimo da rade dvokratno, onda bi trebao 4 time pickera za svaki dan ;)

Dec 23, 2012 at 11:51 PM

to je ko da pitas oce li se kaznjavat proizvodjaci auta, zato sto neko gazi ljude. sto mene/tebe/nas briga da li ce korisnik postivati zakon ili nece? to je cisto njegova stvar, a ne nasa da mu ogranicavamo ili dopustamo. mozes ga eventualno, dobronamjerno upozoriti da izdaje racune van radnog vremena, ali mislim da mu to ne treba zabranjivati sa strane programa.

Dec 23, 2012 at 11:58 PM

Naravno da svi znate da se sve može riješiti s dva datetimepickera,

no to nije ni bitno....već me zanima kako će većina napraviti.

Slažem se s viggorom, možda je najbolje u početku lagano krenuti pa ćemo vidjeti kuda će nas to dovesti.

Dec 24, 2012 at 5:18 PM
Edited Dec 24, 2012 at 5:20 PM

Sad mozda zafrkavam... a sta ako lokal radi pon-cet 7-18 petak od 8-16 i recimo subota 7-12 ? :) volio bi vidjet DateTime picker na djelu :)

TextBox i udri

Dec 24, 2012 at 8:13 PM

Mislim da je gora varijanta ako se korisniku skupi neka ekipa, mora izdati račun, a kasa mu neda... Tek će onda biti kriv programer, za minorni prekršaj radnog vremena ga nitko neće ganjati. Osim ako mu policija ne dođe.

Uostalom, šta će on raditi sa kasom je samo njegov problem. 

Mene više zanima kako prijaviti radno vrijeme kada vikendom doista rade duže nego preko tjedna. Valjda pon-pet od 8-20 sub-ned od 8-02.

Dec 24, 2012 at 8:35 PM
Panjich wrote:

Mislim da je gora varijanta ako se korisniku skupi neka ekipa, mora izdati račun, a kasa mu neda... Tek će onda biti kriv programer, za minorni prekršaj radnog vremena ga nitko neće ganjati. Osim ako mu policija ne dođe.

Uostalom, šta će on raditi sa kasom je samo njegov problem. 

Mene više zanima kako prijaviti radno vrijeme kada vikendom doista rade duže nego preko tjedna. Valjda pon-pet od 8-20 sub-ned od 8-02.

Najgoroa je varijanta to sta nas dvojica visimo ovdje za Badnjak !

Dec 24, 2012 at 8:49 PM

Istina! Al doći će i naših 5 minuta.... :)

Dec 24, 2012 at 8:54 PM

tamo negdje 05.01.2013. ima da se napijem ko guzica

Dec 25, 2012 at 6:32 AM

mogli bi se svi naći negdje pa da zajedno popijemo koju....no naravno i nositelje ovog projekta da bar počastimo......

Dec 27, 2012 at 7:33 PM
Edited Dec 27, 2012 at 7:34 PM
pitthp wrote:

Ajde da te vidim:

Danas sam unio za jednog korisnika ovo radno vrijeme: pon-čet 6:30 - 23:00, pet-sub 6:30 - 02:00, ned 7:00-23:00.

Plaćam gajbu pive ako to riješiš s dva datetime pickera.

Dec 27, 2012 at 7:38 PM
emu wrote:
pitthp wrote:

Ajde da te vidim:

Danas sam unio za jednog korisnika ovo radno vrijeme: pon-čet 6:30 - 23:00, pet-sub 6:30 - 02:00, ned 7:00-23:00.

Plaćam gajbu pive ako to riješiš s dva datetime pickera.

Ovaj je dobar dajem i ja gajbu ako riješi problem .o)))

Coordinator
Dec 27, 2012 at 7:49 PM
marekius wrote:
Ovaj je dobar dajem i ja gajbu ako riješi problem .o)))

Dva datetimepickera, jedan gumb i jedan multiline textbox

kada podesiš raspon, pritiskom na gumb dodaješ string u textbox. Svaki puta kada podesiš raspon i kliknes gumb, dodajes novi tekst u box odvojen razmakom :)

prilično jednostavno...

Dec 27, 2012 at 7:50 PM

Ja ih imam nekoliko kojima je različito ljetno i zimsko radno vrijeme :)))

Dec 27, 2012 at 7:52 PM

@dkustec

A što kad hoću editirati?

Coordinator
Dec 27, 2012 at 7:55 PM
Edited Dec 27, 2012 at 7:57 PM

@emu, to ćeš toliko rijetko koristiti da ti je šteta gubiti vrijeme na neke fensi šmensi kontrole.. Jednostavno pobrišeš tekst pa uneseš ponovno.. Jedino ako nisi neki teži tehno UI freak.. Ali onda ti ne gine pisanje klasa, propertija i enumeratora.. E tu je već malo ozbiljnija stvar, ali nije nerješiva.. 

Dec 27, 2012 at 8:01 PM
dkustec wrote:

@emu, to ćeš toliko rijetko koristiti da ti je šteta gubiti vrijeme na neke fensi šmensi kontrole..

To i ja kažem... Čemu bih onda uopće koristio date pickere ako na kraju opet moram pribjeći slobodnom editiranju text polja.

Coordinator
Dec 27, 2012 at 8:05 PM

pa no... nego kad se već pominju dtpickeri i ostale kontrole.. Neke stvari su najbolje - najjednostavniije - ionako bi morao opet iz tih kontrola renderirati neki konačni tekst i slati ga na CIS u obliku u kakvom ga možeš ručno napisati.. a ako ti se još i pri tome potkrade neki bug.. čemu ? hehe..

Dec 27, 2012 at 10:58 PM

gospodo, obican textbox sa multiline opcijom rijesava sve vase i probleme stranke:)

Dec 28, 2012 at 7:01 AM

imam osjećaj da dobijete zahtjev da ovo riješite sa dva datetimepickera, da bi odgovor bio da je nemoguće ????

A da na spominjem neke kontrole kao :

http://www.codeproject.com/Articles/12201/Calendar-DayView-Control

Kada prođe fiskalizacija, ja napravim kontrolu s dva datetimepickera i svi se nađemo na nekoj cugi....(dve gajbe imamo već osigurano).

Dec 28, 2012 at 11:29 AM
omniweb wrote:

Ne...   Ne bi li se Linić poslije sjetio kazniti "proizvođača programske podrške" zbog takvog feature-a

Što bi tek Slavo rekao da proizvodim noževe, sjekire ili pile. Svaki put kad neki luđak nekog ubije ja u zatvor.