Fina puta/puta

Dec 20, 2012 at 7:28 PM

Baš si nešto mislim ,

Fina je negdje žestoko tužna što je broj obrtnika u HR pao u 2011 na 88000.

Vjerujem da svi redom trebaju neki  certifikat, ovakav ili onakav.

E sad 88000 x 375kn = 33,000,000 kn (33 milje)

E sad kao je 2010 u HR bilo 96758 firmi , niije teško ni tu izbrojiti kolika lova če otiči samo za

certifikate,.

Doduše svi znamo kako je taj proizvod teško proizvesti, tako da cijena  od 375 kn svakih 5 godina i nije velika.

Jednostavna matematika govori da če fina ubirati barem 10 miliona kuna svake godine.

Naravno to je priliv sredstava, od toga treba odbiti goleme troškove proizvodnje certifikata.

Dec 20, 2012 at 8:37 PM

cek cek .. a gdje je izrada portala za izdavanje certifikata .. koja uglavnom ne radi ali dobro nisu jos zaradili tek je pocetak .. valjda kada uberu prvih 10 miliona ce to pocet radit.

Ali mene jos vise interesira da li je stvarno APIS-IT dobio 41 MILION kuna kroz 3 godine za "razvoj" ovog web servisa koji ruku na srce sa farmom servera i pla godine razvoja može koštati max 1 milion ... tko to plaća ? .. pa mi 

Dec 20, 2012 at 9:18 PM

I ja bi radio za drzavu nekako... kako kako kakoo? :)

Dec 20, 2012 at 10:47 PM

svi imate i oduvijek ste imali mogućnost postati CA ali eto samo se FINA odvažila i to postala.
dakle ako ste zainteresirani, uložite i ubacite se u "biznis", nitko to FINI nije dao. tržište je slobodno.

Dec 21, 2012 at 2:30 PM

mladen babić, ja pročitao mladen barišić pa reko sve mi jasno .. naravno da je neko u FINI "kum" nekom iz države ili porezne uprave i sl. Sta ti stvarno misliš da bi neka noname ili "bez kumna" tvrtka dobila taj posao umjesto FINA-e ? .. :) ma dajjjj