Naknadna dostava racuna

Dec 19, 2012 at 9:07 PM

gospodo, dakle, ako se racuni naknadno salju na PU , onda u XML strukturi node "NakDost" mora biti postavljen na true? jel tako? molim potvrdu.

Lp, Sanjin

Dec 19, 2012 at 9:13 PM
sanjink wrote:

gospodo, dakle, ako se racuni naknadno salju na PU , onda u XML strukturi node "NakDost" mora biti postavljen na true? jel tako? molim potvrdu.

Lp, Sanjin

Da, taj element je samo za to i namijenjen.

Dec 19, 2012 at 9:14 PM

tako je, a također i ako su bili izdavani paragoni zbog koječega (nestanak struje, kvar računala itd.) koji se nakon što kasa profunkcionira moraju prokucati kroz kasu isto se smatraju naknadnom dostavom.

Dec 19, 2012 at 9:34 PM

a sta je sa datumom i vremenom kod naknadno poslanih racuna? da li ostaje onaj koji je bio onda kad je izdan ili kad se naknadno salje?

Dec 19, 2012 at 9:47 PM

Pročitaj tehničku dokumentaciju 1.2 i sve će ti biti jasno

Dec 19, 2012 at 9:50 PM

Ako je riječ o računu koji je izdan i ima ZKI ali nije prošao fiskalizaciju iz n razloga i nema JIR, onda si uzimaš datum i vrijeme iz tablice gdje si spremio račun (kad je izdan).

Ako je riječ o fiskalizaciji paragona onda uzimaš datum i vrijeme naknadnog slanja.

Dec 19, 2012 at 9:50 PM
Edited Dec 19, 2012 at 9:52 PM

citam i ne vidim , mozes li mi skratiti muke ako vec znas da mi pojasnis?

Datum i vrijeme slanja poruke zahtjeva. dd.mm.ggggThh:mm:ss - <tns:DAtumVrijeme>

dakle po specifikaciji  sudeci kada trazis JIR naknadno, onda bi trebao i ovaj datum mijenjati?

Dec 19, 2012 at 9:59 PM

A to tebe pati, pa što ne kažeš odmah.

Element <tns:DatumVrijeme> je getdate() onog trenutka kada se doista događa slanje poruke zahtjeva.

Međutim <tns:DatVrijeme> je ono što je bitno, a što sam ti objasnio prije 8 min

Dec 19, 2012 at 10:01 PM

Da, <tns:DatumVrijeme> , znaci i to se mijenja kod naknadnog slanja, ok....hvala....

Dec 19, 2012 at 10:03 PM
imatic wrote:

tako je, a također i ako su bili izdavani paragoni zbog koječega (nestanak struje, kvar računala itd.) koji se nakon što kasa profunkcionira moraju prokucati kroz kasu isto se smatraju naknadnom dostavom.

Mislim da za paragon račune ne treba postavljati Oznaku naknadne dostave računa na true.

Za paragon račune postoji posebni node - Oznaka paragon računa.

Dec 19, 2012 at 10:09 PM

tehnička dokumentacija v1.2, strana 11 i 12

Dec 19, 2012 at 10:36 PM

meni se isto cini neosnovano stavljati NakDost na true ako saljes racun sa paragon oznakom....logicno mi se cini da se stavlja na true samo kod elektronski izdanih racuna koji se ponovno salju. Kad saljes paragon racun, saljes ga samo jednom, ne ponovno ....ja cu staviti na false kod slanja paragon racuna pa sto bilo...

lp, Sanjin

Dec 19, 2012 at 10:45 PM

Hm, sad kad čitam tu specifikaciju po deseti put, čini mi se da je ipak @imatic u pravu:

"Pod naknadnom dostavom računa Porezno upravi smatra se situacija kad je isti prethodno izdan kupcu bez JIR-a (npr. prekid Internet veze ili potpuni prestanak rada naplatnog uređaja)."