COM objekt, još par pitanja

Dec 19, 2012 at 10:24 AM

Par pitanja, da ne ispadne da je meni sve jasno:

Koristim COM object (unutar VB6 projekta), na nacin koji slijedi
   1) kreiram novi "Raverus.FiskalizacijaDEV.COM.CentralniInformacijskiSustav" objekt, recimo "o"
   2) generiram UID pomocu o.GenerirajUID
   3) izracunam zastitni kod pomocu o.ZastitniKodIzracun
   4) sastavim XML prema specifikaciji, s ukljucenim gore generiranim UID-om i zastitnim kodom
   5) pomocu o.PosaljiSoapPoruku posaljem to CIS-u
   6) procesiram odgovor ili gresku

Pitaja su slijedeca:
   1) Da li je to ispravan postupak ?
   2) kad bih zelio koristiti certifikat iz datoteke, a zelim, koristio bih o.PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka metodu koja se spominje u dokumentaciji
   ... medjutim, kako da generiram zastitni kod koristeci certifikat u datoteci ?
   2a) Da li postoji ekvivalentna o.ZastitniKodIzracunCertifikatDatoteka ?
   3) da li postoji negdje lista metoda i property-ja com objekta - ja je nisam uspio pronaci
   4) na koji nacin je predvidjena promjena URL-a pri prelasku na produkcijski server koristeci COM metodu ?
 (ok, jos malo sam pronjuskao i pronasao CisUrl :="https://cis.porezna-uprava.hr:8449/FiskalizacijaService")

Hvala,
Mario

Dec 19, 2012 at 10:34 AM

Molim ignorirati 2 i 2a, iskopao sam:

http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/403483

"Raverus.FiskalizacijaDEV.COM.CentralniInformacijskiSustav.ZastitniKodIzracunCertifikatDatoteka(String certifikatDatoteka, String zaporka, String oibObveznika, String datumVrijemeIzdavanjaRacuna, String brojcanaOznakaRacuna, String oznakaPoslovnogProstora, String oznakaNaplatnogUredaja, String ukupniIznosRacuna)"

Idem isprobati ...

Dec 19, 2012 at 11:05 AM
Edited Dec 19, 2012 at 11:05 AM

Naravno da sve radi. Dosadasnja iskustvo s fiskalizacija.dev mi kaze da moze ne raditi jedino ako:

a) ja nesto krivo prepisem

b) ne radi CIS

Cekam jos samo potvrdu da nisam napravio neku stratesku gresku u postupku, pa idem rjesavat pohranu certifikata u bazu, njegovu sinkronizaciju izmedju poslovnica, bla, bla, bla.

Dec 19, 2012 at 12:17 PM

Bas kako kazes, za sada sve kaj se tice " fiskalizacija.dev" radi bas onako kako treba... :)

Nino... majstore  ( a i ostatak ekipe )

Dec 19, 2012 at 8:05 PM

Eh, da, jos taj detalj: kontrola potpisa odgovora.

Radi li to netko preko COM-a ?