Dohvat klijentskog certifikata

Dec 19, 2012 at 9:04 AM

Pozdrav,

Imam problema skinuti klijentski certifikat jednog mog klijenta. Naime u mailu od fine dobili smo slijedeće:

Poštovani,

Zadovoljstvo nam je izvjestiti Vas da Vam je omogućeno preuzimanje
digitalnog certifikata za fiskalizaciju na portalu:
https://mojcert.fina.hr/finacms/
Referentni broj: neki broj
Autorizacijski kod: neki kod
Ime: Ime vlasnika
Tvrtka: Ime tvrtke

Kad pokušam pristupiti gornjem linku, naravno preko IE, traži me da se prijavim sa PKI uređajem. Korisnik kaže da nema nikakav uređaj (niti stick niti card+reader) pa neznam kako da mu skinem certifikat. Da li je netko imao slične probleme?

Coordinator
Dec 19, 2012 at 9:08 AM

nemoj kliknuti prijava, nego dolje imaš gumb Registriraj se. Kad tu kliknes, otvori tab "Preuzimanje soft certifikata" i tu unesi podatke koje si ovdje stavio.

Autorizacijski kod si dobio SMS-om, a ovaj drugi emailom. POpuni ta polja ispravnim podacima i skinut ces cert.

Dec 19, 2012 at 9:12 AM

Hvala, probaću to:)

Dec 19, 2012 at 9:29 AM

Sad se ulogiram ok, međutim kad pokušam kreirati p12 datoteku odradi mi ključeve, zahtjev i izdavanje a kod pohrane mi pukne i javi grešku :

Greška u AJAX pozivu

503 - Service Temporarily Unavailable
jel to nešto trebam instalirati ili je stvarno finin servis nedostupan...
Coordinator
Dec 19, 2012 at 9:31 AM

Očito da imaju debelih problema. Ovo radiš sa IE? 

Dec 19, 2012 at 10:18 AM

tako nešto sam i ja doživo. nakon toga sam za jedno pola sata ponovo probao cijelu proceduru iz početka i onda je prošlo

Dec 19, 2012 at 10:40 AM

Evo, još od 11h stalno AJAX error i Server 500 Error.  Nakon par ispravno preuzetih, u subotu mi je IE 2 certifikata počeo otvarati, no umjesto save-as otvorio je novi prozor s porukom da je nešto krepalo, a certifikate zaključao kao izdane (uopće me ne pita jesam li uspješno preuzeo fajlove). Pozdravio sam ih mailom, oni otključali ponovno preuzimanje, a ja prešao na (ionako omiljeni) Firefox. Do sada sam ih skinuo dvadesetak, no evo od 11h. je jax error. Očigledno neki timeout i velika gužva na serveru (što smo i očekivali, a biti će samo još lošije).

Coordinator
Dec 19, 2012 at 1:17 PM

Sad se srušio cijeli server... oni nisu normalni...

Dec 19, 2012 at 1:31 PM

Nekoliko puta sam im dao vremena i pokušavao, jednom i uspio... Kažu mi u mailu neka pokušam kasnije da je možda opterećen sustav.

Coordinator
Dec 19, 2012 at 1:42 PM

Možda? Možda?!?!

neću komentirati ovo.. mogao bih završiti sa drivom...

Dec 19, 2012 at 2:07 PM

Meni cijeli dan ne prolazi. Biti će veselo...