Problem JIR na računu

Dec 18, 2012 at 4:31 PM

Pozdrav, jedna situacija me muči i nikako ne mogu pronaći odgovor:

Kod testa se JIR svaki puta nanovo generira. Također u primjeru da 2 puta isti račun pošaljem na web servis. Što napraviti točno u primjeru da pošaljemo račun, a ne dobijemo odgovor, dok je server svejedno zapisao račun u bazu?

Coordinator
Dec 18, 2012 at 4:32 PM

To što je JIR svaki puta drugačiji, to je ok. Ako želiš da ti CIS vrati grešku, namjerno napravi neku grešku u XML-u, recimo, umjesto PDV 25.00, unesi 25 ili sl.

Dec 19, 2012 at 7:49 AM

Hm, neznam dal točno razumijem. Ako ne dobijem odgovor za račun, a račun mi se već proknjižio na blagajni, što u takvom primjeru napraviti?

Dec 19, 2012 at 11:08 AM

To ti je jednostavno, račun si več izdao bez JIRa koji ranije nisi dobio(samo sa ZKI),Jir dobiven naknadno dopiši u bazu

Dec 19, 2012 at 11:08 AM

Proces izdavanja računa bi trebao izgledato ovako:

1. Nakon unosa svih stavki i ostalih parametara računa na komandu za zaključenje odnosno izdavanje računa prvo ide upis u bazu podataka i sve potrebne procedure za knjiženje itd. ovisno o tvojoj aplikaciji .

2. Tek ako je sve ovo prošlo ide slanje računa u CIS, a ako ne obrada pogreške i prekida se proces. Ako je slanje u CIS prošlo zapisuješ dobiveni JIR na računu i slijedi ispis računa s JIR-om. Ako nije prošlo slanje u CIS, ispisuje se račun bez JIR-a mušteriji. U ovom slućaju moraš unutar svoje aplikacije označiti na neki način sve takve račune i omogućiti njihovo ponovno slanje u CIS nekom drugom prilikom.

Dec 19, 2012 at 11:52 AM
ivicius wrote:

Proces izdavanja računa bi trebao izgledato ovako:

1. Nakon unosa svih stavki i ostalih parametara računa na komandu za zaključenje odnosno izdavanje računa prvo ide upis u bazu podataka i sve potrebne procedure za knjiženje itd. ovisno o tvojoj aplikaciji .

2. Tek ako je sve ovo prošlo ide slanje računa u CIS, a ako ne obrada pogreške i prekida se proces. Ako je slanje u CIS prošlo zapisuješ dobiveni JIR na računu i slijedi ispis računa s JIR-om. Ako nije prošlo slanje u CIS, ispisuje se račun bez JIR-a mušteriji. U ovom slućaju moraš unutar svoje aplikacije označiti na neki način sve takve račune i omogućiti njihovo ponovno slanje u CIS nekom drugom prilikom.

pod 2. tako nekako odnosno ja sam napravio polje JIR i ZKI, ZKI uvjek upisem za gotovinske račune jer ga izračunam neovisno o vezi sa poreznom upravo .. svi oni koji imaju ZKI, a nemaju JIR su mi računi koje moram naknadno slati upravu da dobijem JIR i oni mi imaju flag NakDost = True  i to je to .. ZKI ispisem na račun ako nemam JIR-a.

Dec 19, 2012 at 12:08 PM

Tocno tako i ja radim

Dec 19, 2012 at 2:41 PM

I imaš rok od 48 sati da naknadno pošaljer račun u CIS i dobiš JIR broj,

U slučaju da oni proknjiže tvoj zahtjev i naprave JIR, a ti taj JIR nisi dobio ( iz bilo kojih razloga ), taj račun moraš ponovo poslati  te će u CIS-u proknjižiti samo zadnje poslani račun.