Prvo spajanje na CIS 13 sec ?

Dec 18, 2012 at 2:38 PM

Ne znam da li je več bilo pitanje tj. da li se može nekako ovome doskočiti.

Kada restartam aplikaciju i prvi puta idem fiskalizirati račun ili slati ECHO poruku rijetko kada mi se vrati prije 13 sec, a svaki sljedeći puta odmah 0.02 sec i sl.

Da li postoji način da ovo nekako ubrzam ili da nakon svakog startanja aplikacije pozovem "echo" da mi se to cachira pa da korisnici cekaj 13 sec da se aplikacija upali ?

Pozdrav

Dec 18, 2012 at 2:44 PM

Tih problema sam i ja imao ali po nekad i to cini mi se doma na Iskonovom ruteru .
Zato sam na pocetku programa dodao :

If lFiskalizacija Then       
Dim statusCISA
        Dim myObject As New Raverus_FiskalizacijaDEV_COM.CentralniInformacijskiSustav 
        Set myObject = New Raverus_FiskalizacijaDEV_COM.CentralniInformacijskiSustav
        statusCISA = myObject.DohvatiStatusCisServisa()
Set myObject = Nothing
End If 

Cini mi se da to nekako "probudi" ruter ili kaj vec ne..  :)
Probaj, pa javi.
Meni sa vise ti problemi ne javljaju. 

Dec 18, 2012 at 2:56 PM

pa da to sam i napisao da posaljem echo ili status CIS servera na startanju aplikacija ali onda mi se aplikacija svaki puta dize 13 sec :) ... to mi je zadnje rjesenje ako mi nista drugo ne preostaje :(

Dec 18, 2012 at 2:59 PM

A meni se do ne desava.

DohvatiStatusCisServisa prodje za oko 1.5 sec, javi statuse = 'green' ( ili vec kaj ) i onda sve fercera...

Coordinator
Dec 18, 2012 at 4:20 PM

Ako već nisi, provjeri ovaj mali tool: http://blog.fiskalizacija-dev.com.hr/post/2012/12/02/Kolika-je-zapravo-brzina-komunikacije-sa-CIS-om-(fiskalizacija)-u-kojem-kraju-Hrvatske.aspx

Dec 18, 2012 at 4:28 PM

Nekako ovako intuitivno mi se cini da kada to radis prvi put, program cacheira WSDL te nakon toga radi brze.

Barem je meni tako u cistom PHPu, kad koristim COM ektetnziju imam slicne simptome, no ne dam ruku u vatru da je stvar do wsdl cachea.

Dec 18, 2012 at 9:36 PM

Znači li to da si uspio koristiti PHP SoapClient library sa ovim čudom od digitalnog potpisa? Možemo mala pomoć kako si to točno napravio?

Dec 19, 2012 at 7:50 AM

Ako mislis na automatsko potpisivanje (ono ti das pozivu array sa podacima), pa da SoapClient automatski potpis, to ne moze radit, ono sto mozes jer overrideat metode na soapclient-u i slati cisti xml, __doRequest() je u pitanju.

Sto se tice samog potpisivanja, za sada nisam uspio ispravno potpisati (vraca mi 'neispravan digitalni potpis').

Dec 19, 2012 at 5:13 PM

testiram "Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe RacunZahtjev "https://cistest.apis-it.........blabla, na 10 lokaciju u gradu, vrijeme odgovora od 0,5 sec do preko 30 sec.

UPOMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOĆ