Licenciranje programa

Dec 14, 2012 at 2:43 PM

Maloprije me zvao korisnik i kaže da su mu u poreznoj rekli da mora uzeti licencirani program za kasu. Pitao sam ga da nije krivo razumio no tvrdi da je dvapit pitao i da mu je slućbenik potvrdio da se to odnosi na program za kasu i naravno da mu je predložio neki.

Nigdje nisam našao nikakvu obvezu licenciranja programa, zna li netko nešto više?

Ako je nema onda bi neki zaista trebali podobivati trenutne otkaze.

Dec 14, 2012 at 3:02 PM

Ja radim na svojim programima koje 20 godina  razvijam i prilagođavam samo za sebe.

Nikad u životu nisam obrisao ni jedan račun, i u biti mislim da reda mora biti.

ALI da me neko prisiljava da radim na istom softveru na kojem rade i u lokalnoj vočarni,

niti jedan dan nebi više radio.

Dec 14, 2012 at 3:34 PM

@bubimir - sve što se može dovesti u vezu s nekim 'licenciranjem' programa, a za što sam ja čuo, je obveza da se u zahtjev za poslovni prostor prema CIS-u u polje 'Specifična namjena' upiše OIB proizvođača software-a (http://www.porezna-uprava.hr/fiskalizacija/fiskalizacija.asp) i to je dodano 2.11.12. To bi se moglo smatrati nekakvim 'licenciranjem'...

Ovo mi više smrdi da ti netko za račun nekog od šume novih igrača na području programa za trgovinu i ugostiteljstvo krade korisnika preko podmićenih službenika PU. Na ovdašnjim diskusijama smo već pročitali da su ljudima na seminarima Porezne uprave predlagali konkretne informatičke proizvode i rješenja, pa ne bi bilo čudo da su spomenuti igrači već krenuli u obilazak podružnica PU nudeći računala, mobitele ili nedajbože kuverte potplaćenim državnim službenicima da uzgred spomenu njihovu firmu (kao svojevremeno izdavači školskih udžbenika po školama potplaćenim učiteljima)...

Uz sve pohvale državi, vladi, ministarstvu, ministru, APIS-u ukoliko fiskalizacija uspije i donese konkretne financijske učinke, mislim da se najviše štete u svemu tome učinilo malim (ajde recimo i srednjim) proizvođačima poslovnog software-a, koji su ne samo izgubili mjesec-dva-tri rješavajući fiskalizaciju umjesto da se bave daljnjim razvojem, usavršavanjem ili optimizacijom svojih proizvoda (što će rijetko tko od nas uspjeti i naplatiti), već nam je, prepumpavanjem buzzworda 'fiskalizacija' i uskakanjem novih, jakih konkurenata na to tržište stvorila upitno lojalnu, ali u svakom slučaju teško nadmašivu konkurenciju, koja nasuprot nama već tjednima na jumbo-plakatima, medijima (a evo i preko djelatnika Porezne Uprave) agresivno nudi svoja all-in-one (software+hardware+internet) rješenja.

Malo se bojim za svoj dio kolača...

Dec 14, 2012 at 3:56 PM

Kad sam se već raspisao...

Evo jedan haiku:

Žalopojka malog softveraša

eh

da imamo ceh

ne bi bio tolki peh

U slobodnom prijevodu sa japanskog:

Da je ovo uređeno društvo, i da postoji interesna udruga proizvođača poslovnog softvera, postojala bi mogućnost da se od države traži naknada za štetu nastalu uvođenjem Zakona koji nam je svima nametnuo poslovni gubitak (bilo vremenski ili financijski) zbog nametnute obaveze uslijed situacije koju nismo sa svoje strane uzrokovali. Također bilo bi mjesta traženju da se institucionalno spriječi (ili barem ograniči) (pre)nagla promjena odnosa i snaga, kao i preintenzivna nova konkurencija na tržištu (što sa onima koji ne uspiju sve 'skockati' do 1.1.?).

Znam da je ovo što sam napisao utopija, ali puni su mediji plača nad jadnim ugostiteljima i trgovcima, ali nitko u javnosti ne spominje nas koji smo oko ovoga izgubili najviše živaca, vremena, a pokazat će se - i novaca.

Dec 14, 2012 at 7:39 PM

@PBDudek

apsolutna je istina sve što si napisao ali mi živimo u Hrvatskoj a ne uređenoj državi i to se nažalost neće skoro promijeniti pogotovo kad oni koji bi trebali kontroliratu provođenje reda i zakona rade takve stvari i da bude još gore ama baš ništa im se neće dogoditi

što se tiče kolača osobno se ne mogu požaliti, izgubio sam jednog korisnika i to zato što zatvara lokal s 31.12. a do sada dobio 6 novih i ne bojim se tzv. velikih igrača, pa pogledaj samo što t-com zapravo nudi... čistu pljačku upakiranu u celofan 'kompletnog rješenja' oa tko ne zna čitati nek i plati

Dec 14, 2012 at 10:47 PM

@PBDudek - Istina je što kažeš. Ali, ja se na tvom mjestu ne bih bojao. Da vidiš u siječnju-veljači kad naivci vide što su kupili od takvih igrača i kakva se to 24-satna podrška može pružiti internetom kad nešto stvarno krepa. Biti će još posla s novim malim korisnicima kada shvate da nekakvi help-desk ne može zamijeniti tvoj šrafciger. Help-deskovi mogu funkcionirati kod većih korisnika koji imaju jednog do dva roba u "informatičkom sektoru", koji skaču okolo, razvlače kablove i čiste viruse sa računala šefa računovodstva...

Tvoj šrafciger na vrijeme i s voljom, te par prijateljskih riječi s korisnikom uz kavu kojom te je počastio - to je usluga kakvu cijene mali korisnici

Ja sam izgubio nekoliko korisnika jer nisu htjeli pristati na paušalno plaćanje, a i odbio sam desetak novih jer im trenutno ne stignem pružiti kompletnu kvalitetnu uslugu. Nije mi žao, ostaće dosta za mene, a neki možda dođe i do tebe.