timeout

Dec 14, 2012 at 1:09 PM

ako npr. iskopčam internet (isčupam kabel :-)) onda mi u SendSoapMessage na redu

using

(Stream requestStream = request.GetRequestStream())

stoji cca 15 sekundi a ignorira request.TimeOut koji sam npr. postavio na 2 sekunde

isto se dogodi ako mu stavim produkcijski url (koji još nije dostupan)

zašto ne napravi timeou nakon 2 sekunde nego tek nakon 15 šta je naravno neprihvatljivo da kupac čeka u slučaju nedostupnosti CIS-a

u prethodnoj verziji čini mi se da je ovo radilo ok ili je pak nešto kod mene ali nemam ideju šta?

Dec 15, 2012 at 9:32 AM

vidim da nitko ne odgovara, probajte isključiti internet i provjeriti timeout.

Ustvari vjerujem da vas je većina to testirala, zar je samo kod mene ovaj produženi timeout ?

Dec 15, 2012 at 9:42 AM

@acero ,

Nisam isprobavao drugčije jer sam to radio u Wrapperu još u 10 mjesecu, ali,

Raverus.FiskalizacijaDEV.CentralniInformacijskiSustav cis = new Raverus.FiskalizacijaDEV.CentralniInformacijskiSustav();
                cis.TimeOut = CISTimeout ; (bilo koje vrijeme u ms)

Meni šljaka i na desetinku sekunde , provjereno i sa novim DLLom i sa starima jednako.

Dec 15, 2012 at 10:12 AM

vvrbane,

da li ti poštuje upisani timeout ako naprimjer postaviš produkcijski url koji još nije dostupan?

Dec 15, 2012 at 10:18 AM

Moram ti nažalost reći da nemam još produkcijski cerifikat i sve testiram na demo serveru.

Ali vjerujem da ta funkcija nema nikakve veze sa serverom nego određuje ponašanje funkcije unutar dlla.

Dec 15, 2012 at 10:23 AM

nemam ni ja produkcijski certifikat, nego sam mislio na to da za url postaviš produkcijski (ili bilo koji drugi url koji ne postoji). Meni u tom slučaju (dakle nepostojećeg/nedostupnog url-a) timeout ne traje onoliko koliko ga postavim nego cca 15 sekundi

Dec 15, 2012 at 10:31 AM

produkcijski url bi trebao biti : https://cis.porezna-uprava.hr:8449/FiskalizacijaService

Dec 15, 2012 at 10:50 AM
Edited Dec 15, 2012 at 10:53 AM

acero , situacija je sljedeća, nakon ponovnog sveokupnog testiranja.

a) Ako računalo nema pristup internetu , preskačem uopće timeout i ne pokušavam pristupiti CISOVOM serveru

(izdajem samo ZKI)

b) ako cisov server kasni na pravoj adresi timeot radi provjereno

c) ako je upisana kriva adresa koja ne postoji timeout radi provjereno

d) ako je upisana kriva adresa koja postoji , timeout radi normalno

Sad kad mi namjerno pokušavamo zeznuti aplikacije namjernim upisivanjem koje čega, još postoji

sigurno koja kombinacija koja bi mogla zeznuti proceduru, ali kad stvari budu definirane

po ispravnoj šemi, nema šanse da stvar nebude radila.

Dec 15, 2012 at 11:23 AM

vvrbane hvala,

meni je situacija ovakva

a) nisam provjeravao unaprijed da li imam vezu na internet (to ću sada promijeniti) i tu mi je bio problem dugog timeout-a

b) c) i d) kao i tebi, radi ok

ali ako upišem produkcijski url https://cis.porezna-uprava.hr:8449/FiskalizacijaService to bi bila iznimka od c)  onda čekam 15-tak sekundi prije nego da grešku "The operation has timed out"

riješit ću a) tako da provjerim dostupnost interneta prije

a ovo sa produkcijskim url-om zanemariti, ionako kad krene će valjda biti ok

možda ako ti se da, da provjeriš baš sa tim produkcijskim url-om čisto da znam da li je samo kod mene ili ne

hvala

Dec 15, 2012 at 11:28 AM

Prijašnje testove sam radio posebno i sa URL koji si napisao i uz iste rezultate.

Dec 15, 2012 at 11:36 AM

ok, znači samo ja imam te simptome :-)

kako provjeravaš dostupnost interneta

pingaš neku adresu npr. google

ili System.Net.NetworkInformation.NetworkInterface.GetIsNetworkAvailable()

ili nešto treće

Dec 15, 2012 at 1:18 PM

testirao sam na XP-u i tu radi ok (tj. timeout ističe onako kako ga postavim), dakle problem (barem kod mene) je na Win7

vvrbane na kojem OS-u si testirao?

Dec 15, 2012 at 1:27 PM
Edited Dec 15, 2012 at 1:51 PM

xp , da radi i na win 7

Dec 15, 2012 at 1:30 PM

testirao sam i na drugim Win7 tu je sve ok

dakle očito ga  nešto muči na ovim Win7, ima tu svega gore, vrte se virtualke pa možda virtalbox network adapter ili nešto slično radi problem, uglavnom neću ni otkrivati dalje, na drugom sistemu radi ok i to je to

vvrbane hvala još jednom na testiranju