Dnevno izvješće + testno/produkcijsko okruženje

Dec 10, 2012 at 11:58 AM

Kao prvo pozdrav svima te čestitkei zahvale autorima na ogromnom uloženom trudu na realizaciji ovog projekta. Kao obični clipper programer ne big mogao riješiti fiskalizaciju da nisam naišao na ovo. Hvala!

E sad, zakonom je propisano slanje dnevnog izvješća na kraju dana a niti u zadnjoj verziji tehničke dokumentacije nema ni slova o tome. Zna li itko šta je s time?

Nadalje zadnjim izmjenama teh.dok. uvodi se pretpostavka da se na klijentu nalazi testno i produkcijsko okruženje. Da li to znači da na isto računalo treba instalirati i DEMO i produkcijse certifikate? Meni to uopće nije ogično.

Ako ipak je tako, na koji način će raverus znati treba li pristupiti testnom ili produkcijskom serveru ili je to već riješeno URL parametrom što bi npr. značilo da krajnja aplikacija do 31.12.2012. šalje u parametrima URL testnog servera i DEMO certifikat od od 1.1.2013. URL produkcijskog servera i produkcijski certifikat?

Ispiričavam se ako sam previše ugnjavio ili ponovio temu ali nisam na ovo naišao listajući unazad.

Coordinator
Dec 10, 2012 at 12:13 PM

Trebao si do sada već biti gotov sa fiskalizacijom, a ne da tek sada krećeš učiti osnove :)

Pogledaj malo po web-u raspoložive stvari, kreni od stranica Porezne uprave (http://www.porezna-uprava.hr/fiskalizacija/fiskalizacija.asp), našeg bloga (http://blog.fiskalizacija-dev.com.hr/) i dokumentacije vezane uz ovaj projekt (http://fiskalizacija.codeplex.com/documentation)

Dec 10, 2012 at 1:04 PM

A nije baš da od 0 krećem :)

ono što mi je ostalo za napraviti je iz clippera pripremit snimiti file na disk da bi je neki program preuzeo, odradio posao i vratio podatke (JIR,ZKI) u file-u kojeg pročitam i ubacim u bazu i isprintam što i nije toliko veliki posao. Ostatak programa je prilagođen a koliko vidim baš na ovom dijelu koji trebam napraviti još ćemo svi imati izmjena (nažalost).

Po onome šro sam pročitao to može raverus exe, systray za dos i wrapper

U svakom slučaju hvala na smjernicama

Dec 11, 2012 at 7:49 AM

Upotrijebio sam vaš DLL za dodavanje fiskalizacije u DOS kasu jednog kolege i sve radi fantastično s DEMO instalacijom i certifikatom (hvala za olakšani posao). Ono što muči kolegu i mene je slijedeće - kada će se i što treba točno napraviti da bi se s te DEMO instalacije i probnog servera za fiskalizaciju prešlo na pravi server porezne uprave. Molim vas što precizniji odgovor ako može.

Dec 11, 2012 at 10:21 AM
Edited Dec 11, 2012 at 10:22 AM
ncrnko wrote:

Upotrijebio sam vaš DLL za dodavanje fiskalizacije u DOS kasu jednog kolege i sve radi fantastično s DEMO instalacijom i certifikatom (hvala za olakšani posao). Ono što muči kolegu i mene je slijedeće - kada će se i što treba točno napraviti da bi se s te DEMO instalacije i probnog servera za fiskalizaciju prešlo na pravi server porezne uprave. Molim vas što precizniji odgovor ako može.

Samo promijeniti URL od CIS servera, a to u jednoj od zadnjih verzija EXE programa možeš definirati i kao argument komandne linije.
Plus naravno što moraš koristiti produkcijski umjesto DEMO certifikata.

Dec 11, 2012 at 11:19 AM

A kakva je situacija kod korištenja DLL-a umjesto EXE-a? U našem .NET EXE-u programu (koji je veza između DOS blagajne i servera te stalno radi u pozadini) koristimo baš DLL. Inače sve drugo radi apsolutno super, jedino trebamo nekako promijeniti tu putanju do pravog servera.

Dec 11, 2012 at 6:40 PM

Dobro nije bitno - preuzeo sam izvorni kod pa ću malo "poprčkati" po njemu što treba. Ali mi je malo čudno da ste to fiksno zakodirali, a nije neko svojstvo ili tako nešto. Ostalo je OK.