Jeli netko napravio listu razlike između TehDokum 1.1 i 1.2?

Dec 7, 2012 at 9:36 AM

?

Dec 7, 2012 at 10:23 AM
Edited Dec 7, 2012 at 10:28 AM

Fenomenalno je i ovo s promjenom dokumentacije. Svaka čast APISovci. Lijepo napišu npr. izmjena u 9.5 pa ti onda sad uzmi hex editor i komparator pa lijepo kompariraj staro i novo i u čemu se promijenila specifikacija. Ko da ne mogu lijepo kad su već naveli poglavlja u kojima su izmjene još i rekapitulirat na što se izmjena odnosi, ili označit bojom ili na neki super pametni samo njima svojstven način (recimo SH1 algoritmom) , označit što je novo, a ne da tragamo ko psi tragači.

Dec 7, 2012 at 10:32 AM

:)))

Dec 7, 2012 at 11:01 AM
Edited Dec 7, 2012 at 11:02 AM

u scheme IznosType i StopaType promjenjeno je tip: decimal u string što bi značilo da svi iznosi i stope moraju primiti string a ne decimal.

U strukturi  xml-a za račun je ostalo decimal.

Što je točno? Ako mora biti string, koji je decimal separator i onda moram mjenjati sve propetije iz decimal u string (koristim kod FiskalizacijaDEV).

Coordinator
Dec 7, 2012 at 11:23 AM

FiskalizacijaDEV će biti usklađen sa novom tehničkom dokumentacijom kroz koji dan :)

Dec 7, 2012 at 11:38 AM

A Nino, nismo ni sumnjali ... :)

Dec 7, 2012 at 2:10 PM

Evo napisal sam kratko pisamce u APIS:

Poštovani,
evo upravo ste izdali treću verziju tehničke specifikacije. U vezi toga imam jedan prijedlog. Kad već izdajete na strani 2 povijest promjena verzija i navodite poglavlja u kojima je došlo do izmjene sadržaja, bilo bi svakako korisno, da osim poglavlja rekapitulirate i promjene koje su napravljene. Ili ih barem u tekstu označite na neki način. Ovako sa svakim novim izdanjem, mi koji se bavimo fiskalizacijom i razvijamo rješenja po toj specifikaciji, moramo svaki put analizirati navedene promjene red po red. Ko da smo psi tragači HGSS-a. Nadam se da ćete uvažiti ovu moju primjedbu i olakšati nam barem u tom malom dijelu, ionako vremenski vrlo zahtjevan proces implementacije fiskalizacije.

lp,

I dobil odgovor:

Poštovani,

Uzeti ćemo u obzir vaš prijedlog prilikom izdavanja budućih verzija dokumenta. 

Fiskalizacija Help

možda uslišaju naše molbe u sljedećem izdanju ......

Dec 7, 2012 at 2:33 PM

Iz APIS-a stvarno konkretni odgovori a da mi pričekamo tamo negdje oko Božića kad bude verzija 9.8998 pa da onda krenemo na posao

Dec 7, 2012 at 3:37 PM

ja bih radje da sve ovo malo prolongiramo. na cca 2-3 godine, ko i svabe :)

Coordinator
Dec 9, 2012 at 10:58 AM

Ovo je jedna od izmjena - čini se jedina: http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/406122