Koliko naplatiti upgrade za fiskalizaciju za postojeće korisnike?

Dec 5, 2012 at 6:00 PM

Možda ova tema nije prikladna, jer ovo je tehnički forum. Ako zvuči kao troll pitanje, obrišite, ali mene ovo pitanje zapravo najviše muči.

Velika pohvala i zahvala autoru (autorima) na ideji i cijelom projektu.

Coordinator
Dec 5, 2012 at 7:32 PM

Ne skuplje od 1/4 licence aplikacije ili besplatno s povisenim odrzavanjem ako imas ugovor od 5%-15% mjesečno

Dec 5, 2012 at 9:30 PM

Ako ne placa ništa : redovna cijena licence aplikacije minus 30%

Ako plaća bilo kakav paušal : "besplatne nadogradnje", "razvoj i odrzavanje" i sl. : besplatno

Coordinator
Dec 5, 2012 at 10:45 PM
mladenbabic wrote:

Ako ne placa ništa : redovna cijena licence aplikacije minus 30%

Ako plaća bilo kakav paušal : "besplatne nadogradnje", "razvoj i odrzavanje" i sl. : besplatno

Potpisujem i ovo :)

Dec 5, 2012 at 11:47 PM

Pretpostavljam da je pitanje postavljeno jer korisnici ne placaju pausal.

Po meni, najbitnija stavka je da ta nadogradnja korisniku nije skuplja od nekog novog rjesenja. Naravno cijena moze biti veca ako smatras da je tvoj program bolji od drugih ili da se korisnik dovoljno "navukao" na tvoj program da bi mu prijelaz na novo rjesenje bio veliki problem.

U mom slucaju, ja cu pokusati kroz ovu nadogradnju natjerati sve postojece korisnike koji ne placaju pausal (jer u startu nije bio obvezan) da ga pocnu placati na mjesecnoj bazi.

Dec 6, 2012 at 12:56 AM

Slažem se sa tarifama i stavovima. Meni se nakupilo čak 60-tak % korisnika koji nisu bili u sustavu održavanja. Svima sam poslao obavjest i postavio uvjet za daljnju suradnju: ući u sustav održavanja sa 01.12., (ili 01.03.) platiti 3 mjeseca unaprijed i time stjeću pravo na besplatnu nadogradnju i daljnju suradnju. Ako to sada ne žele ili ako misle prekinuti nakon par mjeseci, neka brišu moj broj iz mobitela.

Odaziv je vrlo dobar. S nešto manje korisnika imati ću isti, možda i veći financijski učinak. Zakon ih tjera (time i mene) na rješavanje problema u roku 48 sati i polako postaju svjesni da kasa više nije zajebancija kao što su to neki smatrali do sada.

Priključujem se zahvalama razvojnoj ekipi i stojim iza poziva na cugu, u proljeće, ako me ne zvekne herc do tada.