Produkcijski certifikat od FINA-e

Nov 28, 2012 at 1:54 PM

Danas sam isprobao poslati na testni server poruku potpisanu produkcijskim certifikatom i javlja mi grešku da certifikat nije izdan od strane FINA-e

Da li netko ima ljepših iskustva? :)))

Tj. da li je netko uspio poslati zahtjev potpisan produkcijskim certifikatom na testni server?

Nov 29, 2012 at 2:14 PM

Pribavio sam na probu produkcijski certifikat. Koristim EXE.

Meni javlja "...(500) Internal server error", kako na PoslovniProstorZahtjev, tako i na RacunZahtjev

Sa demo certifikatom ti zahtjevi prolaze složeni na isti način (razlika je, naravno, samo u OIB-u). Probao sam i kombinacije sa i bez taga SpecNamj (makar nije obavezan - sa demo certifikatom prolazi sa i bez)

Sugestije?

Coordinator
Nov 29, 2012 at 2:24 PM

Još nitko nije potvrdio da mu sa produkcijskim certifikatom radi sustav na testnom okruženju...

Možda se stvarno produkcijski cert. ne može koristiti na testnom servisu, već samo u produkcijskom  ?!

Nov 29, 2012 at 2:37 PM

Kontaktirao sam APIS i koliko sam ja razumio produkcijski certifikati su drugačiji i ne mogu funkcionirati na testnom serveru.

Coordinator
Nov 29, 2012 at 2:38 PM

Toga me i bilo strah...

I kako sada da mi znamo da će nam to raditi na produkciji?! :(((

Coordinator
Nov 29, 2012 at 2:39 PM

Veselo :)

A čemu onda ona izmišljotina o "2 dana neprekidnog rada na test serveru" !?

Kako su stvari sa ovim projektom fiskalizacije krenule u zadnja 2-3 tjedna, nekako imam dojam da se sprema fijasko; bio sam drugačijeg mišljenja ranije, no, sada više nisam tako siguran da će stvari dobro proći.

Coordinator
Nov 29, 2012 at 2:42 PM
Edited Nov 29, 2012 at 2:43 PM

Jedino, ali jedino što mi pada na pamet je da postoji testni servis produkcijskog okruženja na kojem će to sve raditi i na kojem će biti moguće, kako kažeš, Nino - "2 dana neprekidnog rada na test serveru".

Ako to tako ne bude, onda ne da slijedi fijasko, nego WWIII kad ekipa pukne na ulicama...

Mislim da ću biti u prvim redovima sa Pernarom tamo na Markovom...

Nov 29, 2012 at 2:44 PM

Ja mislim da će postojati tri sustava.

1. ovaj koji sada rabimo, 2.testni produkcijski, 3. pravi produkcijski. 

2. i 3. će raditi non-stop paralelno.

Na 2. i 3. neće raditi ovi demo certifikati.

Nov 29, 2012 at 2:48 PM

Na stranicama porezne piše da će produkcijski server krenuti sa radom 27.12.2012

Da se smijemo, plačemo, pijemo...? :)))

Nov 29, 2012 at 3:32 PM

Prvo što mi ja palo na pamet dok ovo čitam "UŽAS JE NAŠA FURKA" !

Nov 29, 2012 at 4:12 PM

Ja sam ovo pitanje o demo-servisu, testnom okruženju produkcijskog servisa i "prave" produkcije postavio još 14.11. u okviru teme "Scenarij 31.12". Nisam dobio baš jasan odgovor ali sam to pripisao svojem idiotizmu, rekoh sam sebi: razjasnit će se to negdje usput, pa ću i ja shvatiti -valjda.

Negdje je pisalo (mislim u prvom prijedlogu zakona): prvo demo okruženje, onda 01.12. produkcija u testnom okruženju, koja bi 01.01.2013 prešla iz testnog u produkcijsko oruženje. Još sam se pitao nije li 12. mjesec prekratak za testiranje i konačnu verziju i distribuciju po terenu.... Sad se pitam tko je tu lud, testiranje poslije Božićne sarme, još malo kakva zakrpa, pa na Staru godinu na teren!?

Sad mi je lakše,  vidim da nisam jedini u kombinaciji j..e lud zbunjenoga

Nov 29, 2012 at 4:20 PM

E, zaboravio sam:

Ima li tko kakvu vezicu kod nekog većeg igrača (pada mi napamet 4D, ili legendarna  Pupilla) pa da pita znaju li tamo nešto više?

Nov 29, 2012 at 5:41 PM

A ja mislio da testni server služi za testiranje :)

Nego, sad kad se već radi i sa produkcijskim certifikatom tko ej gledao kako izgleda potpis unutar XML-a? 

Meni se pojavljuju 2 certifikata unutar XML datoteke. To me malo zbunilo.