Provjera OIB-a sa certifikata...

Nov 28, 2012 at 12:28 PM

Kako sam proćitao negdje da se dešavaju greške prilikom izdavanja certifikata od fine (odnosno da je certifikat izdan na drugi OIB), stavio sam kontrolu u svoj kod (vidim da je ta metoda u vašem riješenju još uvijek prazna).

Poziv funcije je ovakav:

String OibFromCert = GetOibFromSubject(cert.Subject);

Kod funkcije:

public String GetOibFromSubject(String Subject) {
            String result = "";

Match m = Regex.Match(Subject, @"HR\d{11},");
            if (m.Groups.Count==1) {
                result = m.Groups[0].Value.Substring(2, 11);
            }
            return result;
        }

Dakle unutar Subject-a traži se string koji zapoćinje sa "HR" iza kojeg sljedi 11 brojeva, iza kojeg sljedi zarez...

Zapravo me zanima jesu li i vaši demo certifikati "formatirani" na isti način, odnosno je li ova metoda "dovoljno dobra" da stvarno vrati OIB u svim slučajevima ???

Coordinator
Nov 28, 2012 at 12:31 PM

Upravo iz tog razloga, da se radi o parsiranju stringa, nismo baš bili voljni i ranije implementirati ovu funkciju - jednostavno - kada se radi o stringovima, čovjek nikada ne može biti 100% siguran... a još kada se i FINA ubaci u "igru"... nije baš dobro :)

Nov 28, 2012 at 2:57 PM
Edited Nov 28, 2012 at 3:01 PM

@pokrad : Ovdje imas metodu koju trosimo stovani @dkustec i ja već ...... khm khm ... par dana s demo certifikatima :)) bez prijavljenih problema

Ako dodje do promjene u certifikatu (imam si to zapisano) treba provjeriti parsiranje.
Sutra ću vjerojatno imati produkcijski certifikat, pa provjerim. 

Evo linka :

http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/402284

Nov 28, 2012 at 4:51 PM

Hvala na odgovoru ! Vidim da je princip isti, baš me zanima kako stvar izgleda sa produkcijskim certifikatom.

Pozdrav !

Coordinator
Nov 28, 2012 at 8:47 PM

Dajte napište iskustva sa produkcijskim certifikatima - jel' se može njima potpisati xml i dobiti jir na testnom servisu i da li je ista dn šema u zapisu subjekta...