Internal Server Error (500)

Nov 25, 2012 at 12:34 AM
Edited Nov 25, 2012 at 12:36 AM

Mislio sam da ce ovo ici lakse, ali ne ide ni od pocetka, tj. PoslovniProstorZahtjev. Cini mi se da kreiram xml kako treba (u stvari koristim formular u kojem samo radim search&replace), potpisem (Raverus...exe vrati Status OK) i kad posaljem potpisanu datoteku, dobijem poruku da je nastala "Greska kod obrade i slanja dokumenta: The remote server returned an error: (500) Internal Server Error."

Instalirani su i verifikacijski root democacert i demo aplikativni certifikati. Echo sa Raverus...exe prolazi, tj. vraca natrag echo.txt sa xml-om i poslanom porukom. Pretpostavljam da je greska u XML-u, a ja sam poznati "poznavatelj" istoga.

Sve saljem rucno iz komandne linije. Igrao sam se sa poljem OznPoslProstora, stavljajuci razne vrijednosti, mislim da nije problematicna. Pitanje je treba li slati polje KucniBrojDodatak ako isti ne postoji? Probao sam i bez njega, i upisujuci nesto u njega.

Evo nepotpisanog xml-a, ako neko vidi i zna bolje, ja vise ne mogu:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<tns:PoslovniProstorZahtjev xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" Id="signXmlId" xmlns:tns="http://www.apis-it.hr/fin/2012/types/f73">
   <tns:Zaglavlje>
      <tns:IdPoruke>e8534069-d912-41fa-bce1-af3e29883e6b</tns:IdPoruke>
      <tns:DatumVrijeme>25.11.12T01:01:17</tns:DatumVrijeme>
   </tns:Zaglavlje>
   <tns:PoslovniProstor>
      <tns:Oib>95456530120</tns:Oib>
      <tns:OznPoslProstora>ELEKTROIMPEX D.O.O.</tns:OznPoslProstora>
         <tns:AdresniPodatak>
            <tns:Adresa>
               <tns:Ulica>Prilaz Monte Cappelletta</tns:Ulica>
               <tns:KucniBroj>5</tns:KucniBroj>
               <tns:KucniBrojDodatak></tns:KucniBrojDodatak>
               <tns:BrojPoste>52100</tns:BrojPoste>
               <tns:Naselje>Pula</tns:Naselje>
               <tns:Opcina>Pula</tns:Opcina>
            </tns:Adresa>
         </tns:AdresniPodatak>
         <tns:RadnoVrijeme>pon-pet, 8-17h</tns:RadnoVrijeme>
         <tns:DatumPocetkaPrimjene>25.11.12</tns:DatumPocetkaPrimjene>
         <tns:SpecNamj>95456530120</tns:SpecNamj>
   </tns:PoslovniProstor>
</tns:PoslovniProstorZahtjev>

Probao sam i one primjere koji su dati kao da 100% prolaze, ali meni ne prolaze kad izmijenim samo OIB. Radim u 4DOS shellu, ne vjerujem da on zeza, to je odavno 100% kompatibilno sa DOS-om, ali da ne budem lijen, upravo sam probao pod CMD, a onda i pod 16-bitnim COMMAND.COM shellom - isti problem.

Sad mi pade na pamet - da nije problem u kodiranju xml sadrzaja? Mislim na UTF-8? Nije valjda to razlicito od cistog ASCII-a (sa CRLF kombinacijom za kraj linije)? Ili mozda uvlacenje teksta tab/space kombinacijom?

Nov 25, 2012 at 12:48 AM

Imaš 3 greške :

ELEKTROIMPEX D.O.O ne prolazi - Napiši samo ELEKTROIMPEX - Ne prihvača točke , nule ni crtice - pa se igraj varijantama

<tns:KucniBrojDodatak></tns:KucniBrojDodatak> nemože biti prazan, makni cjeli red

<tns:DatumPocetkaPrimjene>25.11.12</tns:DatumPocetkaPrimjene>    mora pisati cijela godina 25.11.2012

Plačaš kobase i cugu.

Pozdrav Vlado .

Nov 25, 2012 at 1:13 AM

Jos nije vrijeme za kobasice, jer opet ne radi (ispravio sam i 4-tu gresku:  isto tako puna godina kod polja DatumVrijeme)

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<tns:PoslovniProstorZahtjev xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" Id="signXmlId" xmlns:tns="http://www.apis-it.hr/fin/2012/types/f73">
   <tns:Zaglavlje>
      <tns:IdPoruke>e8534069-d912-41fa-bce1-af3e29883e6b</tns:IdPoruke>
      <tns:DatumVrijeme>25.11.2012T01:01:17</tns:DatumVrijeme>
   </tns:Zaglavlje>
   <tns:PoslovniProstor>
      <tns:Oib>95456530120</tns:Oib>
      <tns:OznPoslProstora>ELEKTROIMPEX</tns:OznPoslProstora>
         <tns:AdresniPodatak>
            <tns:Adresa>
               <tns:Ulica>Prilaz Monte Cappelletta</tns:Ulica>
               <tns:KucniBroj>5</tns:KucniBroj>
               <tns:BrojPoste>52100</tns:BrojPoste>
               <tns:Naselje>Pula</tns:Naselje>
               <tns:Opcina>Pula</tns:Opcina>
            </tns:Adresa>
         </tns:AdresniPodatak>
         <tns:RadnoVrijeme>pon-pet, 8-17h</tns:RadnoVrijeme>
         <tns:DatumPocetkaPrimjene>25.11.2012</tns:DatumPocetkaPrimjene>
         <tns:SpecNamj>95456530120</tns:SpecNamj>
   </tns:PoslovniProstor>
</tns:PoslovniProstorZahtjev>

Da nije taj hebeni UTF-8, a ja saljem kao cisti 8-bitni ASCII?

Nov 25, 2012 at 1:19 AM
Edited Nov 25, 2012 at 1:20 AM

Imaš pravo za <tns:DatumVrijeme> . to nisam uočio jer šaljem Wrapperom , a on stavlja tu svoje vrijeme.

Dobro onda čevape, jer sam ti ipak večinu riješio i to oko 2.00  .  :-))

Da si Wraperom slao , rješio bi greške u 5 min.

Nov 25, 2012 at 1:23 AM

Lako cemo za cevape, al opet ne radi. Ja piljim malo u ekran, malo u primjer iz teh.dok. i ne vidim sta ne valja.

Ma znas sta, KO GA JE*E, idem spavat pa cu se nastaviti nervirati sutra.

Hvala u svakom slucaju na pomoci!!!

Nov 25, 2012 at 1:29 AM

Kod mene osim primječenih stvari , prolazi bez problema, , znači da te može mučiti još samo <tns:IdPoruke> jer i njega Wrapper stavlja svojeg.

probaj staviti ovaj :

57bf56c9-0f9d-41ff-b991-28bc268ed533

Nov 25, 2012 at 7:43 AM

vvrbane <notifications@codeplex.com> wrote:

From: vvrbane

Imaš pravo za <tns:DatumVrijeme> . to nisam uočio jer šaljem Wrapperom , a on stavlja tu svoje vrijeme.

Dobro onda čevape, jer sam ti ipak večinu riješio i to oko 2.00 . :-))

Nov 25, 2012 at 3:58 PM
Edited Nov 25, 2012 at 4:02 PM

Probao sam s tim tvojim UUID-om, opet ista stvar. Ja ga ne izmisljam vec ga generiram pomocu Raverus.exe-a.
Ne znam jesam li ja glup ili je nesto drugo u pitanju ali proces koji odradim direktno iz CLI-a je ovakav:

Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe PoslovniProstorZahtjevPotpisi "" prostor.xml potpis.xml true true cetifikat.pfx lozinka
Status OK

Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe PoslovniProstorZahtjev "" potpis.xml odgovor.xml true true cetifikat.pfx lozinka
Greška kod obrade i slanja dokumenta: The remote server returned an error: (500) Internal Server Error.

Dakle, napravim XML, potpisem ga u drugi fajl i onda taj potpisani fajl saljem u CIS.
To bi valjda trebao biti proces fiskalizacije, zar ne?

Probao sam i promjenom u zaglavlju XML-a mijenjati Id="signXmlId" u Id="PoslovniProstorZahtjev" (jer tako nesto se navodi u teh. dok), ali tada padne odmah na potpisivanju.

Idemo gledati karambol na Interlagosu, upravo je pala kisica, nece biti dosadno :)))))))))))))

Nov 25, 2012 at 8:40 PM

[SOLVED]

Nekako bih rado obrisao sve ove postove, jer zahvaljujuci vlastitoj nepaznji, da ne kazem gluposcu, prilikom slanja potpisanog zahtjeva za poslovni prostor koristio sam parametar PoslovniProstorZahtjev umjesto PoslovniProstorZahtjevPosalji.

Cevapi/lignje i ostalo su i dalje u igri!

Hvala na pomoci, jer ko zna kad bih ispravio ostale greske!