Instalacija certifikata "FISKAL 1.PFX" na druga računala u mreži

Nov 16, 2012 at 2:16 PM
Edited Nov 16, 2012 at 2:19 PM

Dakle, radi se o trgovini sa više blagajni.

Koristim DOS program, a isto mi se događa i kada pozivam iz BATch filea i iz Clipper programa:
- Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe RacunZahtjev "" "RN9909.XML" "RN9909PU.XML" true true "FISKAL 1"
- Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe RacunZahtjev "" "RN9909.XML" "RN9909PU.XML" true true "FISKAL 1.PFX" "password"

"FISKAL 1.PFX" je kreirana na računalu na prvom računalu na kojem uredno prolazi PoslovniProstorZahtjev i RacunZahtjev.

Instaliram na druga računala u Trusted Root Certification Authorities ove certifikate ovim redom:
- DEMO certifikat sa https://demo-pki.fina.hr
- FISKAL 1 certifikat putem datoteke "FISKAL 1.PFX

E sad, na drugim računalima PoslovniProstorZahtjev prolazi ali RacunZahtjev ne prolazi (famozni (500) Internal Server Errror). Ako tu istu datoteku šaljem na prvom računalu, datoteka prolazi.

Ima ko kakvu ideju u čemu bi bio problem?
Problem je isti i na Windows 7 i na Windows XP. 

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:19 PM

DEMO certifikat se instalira u Trusted Root CA's

FISKAL certifikat se instalira u PersonalCertificates.

Nov 16, 2012 at 2:31 PM

Hvala na brzom odgovoru. 

Instalirao sam ga u Personal ali isto ne prolazi. :ZBUNJ:

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:32 PM

molim :)

Imam cheat - živio pushmail :P

Nego... jesi probao doći do greške metodom cis.dohvatigresku ?

Nov 17, 2012 at 7:12 AM

Jezuš... kad u Google napišem cis.dohvatigresku, dobijem jedan rezultat - ovaj post.

Ne, nisam probao tu metodu i nemam pojma kako da to uopće koristim.

Coordinator
Nov 17, 2012 at 7:51 AM

To je, vjerojatno, zato što "dohvatigresku" NE postoji unutar ovog našeg projekta :)

dkustec je vjerojatno mislio na "OdgovorGreska" :)

Ovaj, u ovom trenutku niti kroz COM niti kroz EXE nije podržano vraćanje detalja o greški koja se pojavila. Status rješavanja za EXE možeš pratiti ovdje: http://fiskalizacija.codeplex.com/workitem/673

Znači - na jednom je računalu sve ok, dok na drugom imaš problema sa slanjem računa? Daj malo više informacija o tome što ti prolazi na kojem računalu, gledajući echo, PP i račun. Gdje potpisuješ datoteke? Probaj malo logički zaključiti i korak po korak raditi eliminaciju problema, svakako pošalji više informacija...

Nov 17, 2012 at 9:50 AM

Izgleda da me zeza naš firewall. Jučer je na drugim računalima prolazilo samo PoslovniProstorZahtjev a danas prolazi i RacunZahtjev.
Nadam se da firewall ne pokazuje neke "znakove inteligencije" pa da se pravi pametan tu gdje ne treba.
Uglavnom, od ponedjeljka će propustit port 8449 na svim računalima (nadam se da nema još nekih caka). 

Za sada moje Clipper 5.3b aplikacije rade uredno pod Windows 7 i Windows XP :)
Ako netko radi u sličnom okruženju, neka me slobodno kontaktira pa da podijelimo iskustva. 

Ekipa, hvala puno! 

Coordinator
Nov 17, 2012 at 9:53 AM

Firewall ne bi trebao imati sa time - ili je promet po portu 8449 propušten ili nije :)  Ako već i imate neke restrikcije povrh toga na firewall-u, sumnjam da bi se to manifestiralo na način da neke poruke prolaze a neke ne, tako da je moguće da je problem ipak negdje druge :)

No, hvala na javljanju da ti je stvar proradila :)

Nov 17, 2012 at 9:57 AM

Firewall nije konfiguriran isto za sve IP adrese. Kolege u informatičkoj službi i ja imamo neke povlastice tako da su kod nas ti portovi otvoreni.
Npr, kad promijenim IP adresu na svojem računalu i više niti kod mene ne prolazi ni PoslovniProstorZahtjev ni RacunZahtjev.

Firewall nekad radi zadršku kod provjeravanja datoteka pa to možda izazove neki timeout i javi se greška.

Ma šta hvala meni, hvala svima vama ovdje. Bez vas bi vjerojatno tražio novi posao :)

Coordinator
Nov 17, 2012 at 9:59 AM

A, ok, kužim ovo sa firewal-om, onda je moguće da je ipak stvar u tome :)

Drago mi je da si riješio problem, u svakom slučaju :)